Návrat kapitánky a třetí výhra. Ženy porazily Teplice

1. 10. 2023   |   jt | Foto: Vanda Šebková
Fotbalistky FC Hradec Králové porazily v 6. kole druhé ligy FK Teplice 3:1, když zápas zlomily dvěma góly v rozmezí dvou minut. Vedoucí branku vstřelila kapitánka Pavla Novotná, která se vrátila po čtyřměsíčním zranění. Další branky přidaly Veronika Svobodová a Eva Chocholoušová. Severočešky korigovaly stav až v závěru.
6. kolo, neděle 1. 10. 2023, 10:30

FK Teplice

3:1
2:0

Branky: 38. P. Novotná, 40. Svobodová, 75. Chocholoušová – 82. Šulcová. Rozhodčí: Fraňková – Koryčanská, Šabacká. ŽK: Drbalová, Němcová, Kratochvílová (vš. Teplice). Diváci: 40.

Mikanová – Kotoučková, Portychová, Schánělová, Sedláčková – Hrušková, P. Novotná (75. Dosimont), Svobodová (84. Kňourková), Zemanová – Chocholoušová, Dostálová.

FK Teplice:

Sklenářová - Senická (83. Kalčíková), Kožarská, Hoffmannová, Rezková – Neumanová, Saláková, Drbalová (83. Vyčichlová) – Němcová, Kratochvílová, Šulcová.

Šesté utkání v sezoně se neslo v duchu návratu kapitánky Pavly Novotné, která se vrátila po čtyřech měsících a těžkém zranění kotníku. Byla to právě zkušená fotbalistka, která ve 38. minutě přízemní ránou zpoza šestnáctky otevřela skóre utkání. Po dvou minutách hradeckou oporu napodobila další ostřílená hráčka Veronika Svobodová, která tentokrát mířila k opačné tyči.

Ještě předtím pálily jen do tyčí Eliška Zemanová a Eva Chocholoušová, před nimi měla dobrou možnost z dorážky Tereza Portychová. Teplice si ojedinělou šanci vypracovaly po půlhodině hry, ovšem neskórovaly a dalším možnostem už zabránila hradecká obrana.

Po změně stran hlavičkovala Zuzana Dostálová, která to posléze zkoušela i střelou po zemi, ale stvrzenku na zasloužené hradecké vítězství dala až v 75. minutě nejlepší střelkyně týmu Eva Chocholoušová. Na hradecké výhře nic nezměnila korigující branka hostující Babety Šulcové, naopak v poslední minutě nebyl pro ofsajd uznán gól domácí Florine Dosimont.

Výsledky - 6. kolo: Sparta Praha B - Líšeň 3:2, FC Praha - Prague Raptors 3:1, Dukla Praha - Olomouc 1:0.

Další utkání - 7. kolo: sobota 7. října, 10.30: SK Líšeň - FC Hradec Králové (hř. Němčany u Slavkova).

Václav Hladký, trenér: „Dnešní zápas byl náročný. Do vstřelení vedoucího gólu ke konci poločasu jsme byli nervózní. Uklidnil nás až vedoucí gól, vzápětí druhý a do kabin jsme šli s dvougólovým vedením. O přestávce jsme si řekli další věci, jak hrát, ale moc nám nevycházely. Soupeř byl velmi důrazný, což nám nesvědčilo. Postupem času jsme si ovšem s tím dokázali poradit a zápas jsme zvládli. Nyní míříme do Líšně, jedná se o kvalitního soupeře, který se pravidelně pohybuje v první čtyřce. Doufám, že se nám nikdo další nezraní. Porveme se o body a uvidíme, jak to dopadne. A návrat Pavly Novotné? Všichni jsme rádi, že se vrátila. Chyběla nám, chyběla nám její kreativita ve hře a standardní situace, takže zaplaťpánbůh, že se vrátila a doufám, že už nám vydrží a bude nám pomáhat po zbytek sezony.“

Pavla Novotná, kapitánka týmu a autorka první branky: „Pro mě to byl první mistrovský zápas po čtyřech měsících, kdy jsem se vážně zranila. Upřímně, ani jsem nevěděla, jestli ještě budu hrát fotbal, ale návrat to byl pro mě ideální. Podařilo se mi vstřelit branku, vyhrály jsme, takže co víc si přát. Když jsem se zranila, tak jsem si říkala, že už na hřiště nevyběhnu. Bylo to páté vážnější zranění, po několikáté jsem si přetrhala vazy. Říkala jsem si, jestli to mám ve svých letech zapotřebí. Fotbal mě neživí, dělám ho jenom proto, že mě baví. Ale situace v týmu je momentálně taková, že nás trápí velká marodka a je nás málo, tak jsem si řekla, že to ještě zkusím. Pro nás je v téhle chvíli těžké vyhrát každý zápas a už to není tak, že bychom si mohli říct, že jdeme do zápasu jako velcí favorité. Každý zápas je teď těžký a musíme se o body porvat.“

Rezerva padla v Kolíně 0:2. Domácí rozhodli ve druhé půli