Hradec rozstřílel Jirny vysoko 9:1

17. 2. 2018   |   Redakce
O sobotním dopoledni čekal na fotbalisty Hradce Králové předposlední přípravný zápas letošní zimní přestávky. Soupeřem byl celek SK Viktorie Jirny, tedy účastník ČFL, který je aktuálně na desátém místě tabulky. Hradečtí od prvních minut plnili roli favorita, což potvrzovala nejen řada pohledných akcí a šancí, ale také konečných devět branek v síti Jiren.
sobota 17. 2. 2018, 10:00

SK Viktorie Jirny

9:1
2:1

Branky: 27. a 51. Vlkanova, 22. Nosek, 52. Funda, 55. Pázler, 76. Janoušek, 80. a 81. Šípek, 90. Krátký – 32. Kejha. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Hock.

FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Černý (69. Zorvan), Kvída (60. Plašil), Nosek, Urma – Martan (60. Súkenník), Pajer, Zorvan (46. Janoušek), Funda (60. Krátký) – Vlkanova, Pázler (60. Šípek).
SK Viktorie Jirny: Faris (46. Dočekal) - Stockner, Procházka, Kejha, Čepelák, Škovránek (57. Honcharenko), Mareš, Křeček, Kocourek, Vondráček, Melechovský.

Votroci mohli jít do vedení již v 11. minutě po hlavičce Noska, který z dobré pozice trefil pouze brankáře Farise. V 17. minutě centroval Martan a do akrobatického zakončení se prodral Honza Pázler. Kulatý nesmysl však našel jen připraveného gólmana hostí. O pět minut později tu byla první branka utkání. Po rohu Filipa Zorvana prodloužil Vlkanova míč na zadní tyč, kde nikým nehlídaný Martin Nosek otevřel stav zápasu, 1:0.

Ve 25. minutě faulovala hostující obrana ve svém vápně rozběhnutého Fundu a rozhodčí Lerch ukázal poprvé v utkání na značku pokutového kopu. Míč si postavil tradiční exekutor standardních situací Votroků, Jan Pázler, ale tentokrát svůj minisouboj s brankářem prohrál - Faris jeho střelu do sítě nepustil. Skóre se tak měnilo o pár chvil později. To opět prosadila aktivní dvojice Zorvan, Vlkanova, kdy prvně jmenovaný centroval a jeho parťák doslova dotlačil druhou branku do sítě, 2:0. Pak o sobě dali vědět i hosté. Po rohovém kopu se v následné skrumáži nejlépe zorientoval kapitán Kejha a propálil vše, co mu stálo v cestě, 2:1. Do konce prvního poločasu se na každé straně odehrálo ještě několik zajímavých situací. Za Jirny nastřelil tyčku Vondráček, za Hradec se neujala střela Pázlera z malého vápna nebo pokus Adama Pajera z velmi dobré pozice malého vápna.

Hradečtí do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili ve velkém stylu. Byly z toho hned tři branky v průběhu pěti minut. Nejprve využil Vlkanova kolmou nahrávku za hostující obranu, obešel daleko vyběhnuvšího Dočekala a z dvaceti metrů uklidil balon do zcela prázdné branky, 3:1. Hned vzápětí krásně vybídl Vlkanova Fundu, který tváří v tvář brankáři Jiren nezaváhal, 4:1. Skvěle hrající Adam Vlkanova, jenž si dnes připsal dvě branky a hned pět asistencí, měl prsty i v páté brance Hradce Králové, když z levé strany našel Honzu Pázlera, jenž zakončil do prázdné branky, 5:1.

Ve druhé půli bylo na hřišti už pouze jen jedno mužstvo. Jirny se marně snažily bránit hradeckým útokům a snaze odvrátit hrozící debakl. V 62. minutě nejprve Jirka Janoušek nastřelil tyčku, aby o pár minut později využil ideální přihrávku od Adama Vlkanovy a zvýšil na 6:1. V 80. minutě se do střeleckých statistik zapsal také Jakub Šípek, který tak dokončil únik Súkenníka., 7:1. A mladík Šípek nezůstal pouze u jedné branky, hned za pár okamžiků upravil po hezké akci na 8:1. V samotném závěru ještě Votroci dostali možnost zahrání pokutového kopu, ale gólman Dočekal předvedl proti Súkenníkovi pohotový zákrok a dorážející Krátký přestřelil. Nicméně Marek Krátký si přeci jen nakonec gólovou radost mohl užít. Po centru Urmy stanovil konečný výsledek na 9:1.

Karel Havlíček: „První poločas jsme si zbytečně zavařili inkasovanou brankou, která nás trochu ochromila. Už v první půli, i když to byla hra ještě vyrovnanější, jsme měli minimálně čtyři velké šance a penaltu. Následně po těch brankách ve druhém dějství soupeř odešel, pak to bylo jednoznačné.“