Vítězný návrat trenéra Kotala! Votroci udolali Jablonec 1:0

24. 9. 2023   |   Tomáš Kalas
S touhou zlomit sérii tří porážek vstoupili Hradečtí do duelu devátého kola proti Jablonci, který na první výhru stále čekal. Votroci, poprvé v této sezoně vedeni Václavem Kotalem, rozhodli o třech bodech již v 17. minutě, kdy se z voleje trefil Daniel Horák. I přestože dohrávali Severočeši od 72. minuty v deseti, prezentovali se v posledních minutách sympatickým výkonem a mohli srovnat. Hradec však nejtěsnější vedení udržel a slaví tři body.
9. kolo, neděle 24. 9. 2023, 15:00

FK Jablonec

1:0
1:0

Branky a nahrávky: 17. Horák (Pilař).

Rozhodčí: Machálek – Hájek, Lakomý.

Žluté karty: 44. Leibl, 82. Harazim, 84. Dancák – 56. Souček, 57. Polidar, 67. Kratochvíl, 74. Jovovič.
Červená karta: 72. Hurtado

Držení míče: 48 % : 52 %. Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:4.
Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 26:15.

Diváci: 7 762

Bajza – Klíma, Čihák, Leibl (90. Ševčík), Horák – Kodeš, Dancák – Harazim, Krejčí (86. Kučera), Pilař (91. Juliš) – Vašulín (81. Hais).

FK Jablonec:

Hanuš – D. Souček, Tekijaški, Hurtado, Polidar – F. Souček (64. Krulich), Houska (87. Martinec) – Alégué (76. Čanturišvili), Kratochvíl, Jovović (76. Schön) – Chramosta (76. Drchal)

Vedení zajistil střelou z voleje Horák

V ospalém úvodu utkání to zkoušely oba týmy především přes křídelní prostory. Nadějná standardní situace zakončená hlavičkou Leibla ale skončila po pěti minutách hry v rukavicích Hanuše, Jovovičův centr z pravé strany pak kryl spolehlivě Bajza. Hru s nemalým počtem nepřesností a chyb lehce změnila až 17. minuta.

Václav Pilař totiž vyvedl míč po pravé straně a krásným centrem na levé straně našel zcela nepokrytého Daniela Horáka, na nějž jablonecká obrana zapomněla. Horák to vzal z voleje nejprve do tyče, od níž se ale balon odrazil za brankovou čáru. Pilař byl vidět i na začátku 28. minuty, kdy skvělou prací připravil pozici pro Dancáka, který však v tutovce promáchl.

Přestože hráli Votroci směrem dopředu aktivně a Vašulín mohl po půlhodině hry navýšit po sólové akci na 2:0, vzadu musel také vypomoci Bajza. Blýskl se především po rohovém kopu Jablonce ve 34. minutě, kdy zakončoval zhruba z 13 metrů hostující Filip Souček. Jeho pokus k tyči domácí brankář vyrazil a držel nejtěsnější vedení Hradce.

Jablonec dohrával v deseti, Hradec vedení udržel

Druhý poločas zahájili Hradečtí taktéž lépe, i přestože byl Jablonec opticky aktivnější. Po Součkově ztrátě pálil na konci první pětiminutovky Vašulín, jeho střelu k tyči vytáhl Hanuš na rohový kop. Jinak se obraz hry příliš neměnil. Hrál se vyrovnaný duel, více příležitostí ale měli Votroci. Hodně vidět byl zejména Pilař, který po hodině hry z levé strany vyběhl do brejkové situace. Z dobrých 20 metrů prásknul do míče, jenže zakončení chyběla o něco větší přesnost.

Východočeši útočili především skrze rychlé kontry, z nichž ale mnoho vyložených situací nevycházelo. Jablonec byl blízko srovnání dvacet minut před koncem, kdy šel Chramosta sám na branku a vyběhnuvšího Bajzu přeloboval, dva metry před čárou ale zachránil domácím vedení skvělým skluzem Čihák. Hned z protiútoku se dostal do podobné pozice Vašulín, toho ale srazil před vápnem Hurtado a byla z toho červená karta pro hostujícího beka. Proti oslabenému soupeři tak Votroci měli možnost utkání definitivně zlomit.

Jenže Severočeši mohli i v deseti klidně srovnat. Krulich v 81. minutě zůstal sám na penaltě a nikým nehlídaný hlavičkoval, pro domácí bylo štěstí, že šel míč vedle. Hned v další minutě byl v tutovce Drchal, jenže překopl bránu. Dramatický závěr nebral konce, střídající Kučera po nedorozumění jabloneckých beků trefil v 88. minutě tyč. V šestiminutovém nastavení už těsné vedení Votroci udrželi a po třech porážkách mohli slavit, Jablonec zdolali 1:0.

Hodnocení Václava Kotala

Hodnocení Radoslava Látala

„Prvních dvacet minut jsme chtěli hrát a kombinovat, zápas jsme měli pod kontrolou, ale pak uděláme hloupou chybu, přišlo tam podcenění a gól. V rozhodující chvíli zápasu šel Chramosta sám na brankáře, jenže domácí hráč to vykopne z brankové čáry. Pak ta zbytečná červená, kupí se nám to. V deseti máme ještě dvě velké šance, ale nedáme. Je to o psychice. Každý má v hlavě, že jsme dlouho nevyhráli. Šance máme v každém zápase, ale nejsme schopni to dotáhnout do vítězného konce.“