23. kolo, neděle 13. 5. 2018, 14:15

FK Pardubice

2:5
0:2

branky FC HK: 11' Boniš Tadeáš 23' Šrejber Matěj 40' Šrejber Matěj 50' Hypšman Daniel 68' Včelák Matyáš

FC Hradec Králové: Rubeš Jaroslav - Houdek Kevin (50' Zengler Radim), Samek Daniel, Semerák Jakub, Boniš Tadeáš - Zengler Radim (50' Kruml Lukáš), Hypšman Daniel, Schmoranz Filip (60' Včelák Matyáš), Palma Michal (35' Bednář Marek) - Schober Václav (35' Ludvík Jan), Šrejber Matěj

Ladislav Brož, trenér FC Hradec Králové U15Od prvních minut jsme diktovali tempo utkání, do vedení jsme se dostali v 11. minutě, kdy po rohovém kopu Schmoranze dorazil míč do branky Boniš, ve 23. minutě se poprvé prosadil Šrejber po trestném kopu Hypšmana. Ve 25. minutě se do šance dostali domácí, tu jim však zmařil Rubeš za pomoci obránců. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře: ve 39. minutě měl tutovku Ludvík - nedal, dorážku dal Hypšman do tyče..., ve 40. minutě se po přihrávce Samka podruhé prosadil Šrejber. Ve 46. minutě nastřelil Hypšman z trestného kopu břevno, poté jsme přestali hrát a ve 48. minutě dovolili domácím snížit na 1 : 3. Hned za 2 minuty však zvýšil Hypšman po přihrávce Šrejbera na 1 : 4. Další náš výpadek a v 50. minutě domácí snižují na 2 : 4. Konečnou podobu výsledku dal v 68. minutě střídající Včelák po pěkné individuální akci. Naše vítězství je naprosto zasloužené, byli jsme jasně lepší, pro domácí je výše výsledku ještě milosrdná. Pochvala patří všem našim hráčům