Parádní obrat! O výhře v Sokolově rozhodl Petr Schwarz

6. 5. 2018   |   FC Hradec Králové
První poločas nabídl vyrovnanou partii, kdy o trochu více štěstí se přiklonilo na stranu domácích, když se hlavou prosadil Mejdr. Votroci vyrovnali hned v úvodu druhého dějství, díky hlavičce Adama Vlkanovy. O vítězství rozhodl až nastavený čas, kdy se krásně z přímého kopu trefil Petr Schwarz.
26. kolo, neděle 6. 5. 2018, 15:00

FK Baník Sokolov

1:2
1:0

Branky: 36. Mejdr – 49. Vlkanova, 90+2. Schwarz. Rozhodčí: Karel Hrubeš – Miroslav Fišer, Jiří Pečenka. ŽK: 38. Hlavatý, 54. Machek, 65. O. Ševčík – 40. Plašil, 67. Urma. ČK: 90+1. O. Ševčík. Počet diváků: 675.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čermák – Machek, Jakub Dvořák II. – Kosak (88. Silný), Hlavatý (60. Končal), Vávra – Přeučil (83. Strada).
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech (46. Martan), Kvída, Plašil – Krátký, Janoušek, Zorvan (81. Schwarz), Urma – Vlkanova, Pázler (87. Miker).

Za krásného slunečného počasí vstoupili do zápasu aktivněji fotbalisté Hradce Králové. K vidění byly střelecké pokusy Zorvana, Kvídy nebo Pázlera. V 17. minutě mohli Votroci otevřít skóre utkání po akci Marka Krátkého, jenž nejprve unikl po straně, následně zpětnou přihrávkou vybídl Filipa Zorvana, jeho střela skončila těsně nad.

Sokolovští se připomněli především po možnosti Přeučila, ale brankář Radim Ottmar ve spolupráci s hradeckou obranou dokázal pokrýt i následnou dorážku Mejdra. Po ospalejší části první půle udeřili z ničeho nic ve 36. minutě domácí fotbalisté. Sokolovský Kosak našel po standardní situaci přesně hlavu Mejdra, jenž umístil balón za záda Radima Ottmara, 1:0.

Do druhého poločasu trenér Karel Havlíček poslal na hřiště Ladislava Martana, který se mohl z vyrovnání radovat již po třech minutách. Nejprve vypálil Honza Pázler, brankář Belaň vyrazil přesně na Adama Vlkanovu, který hlavičkou uklidil míč k tyči, sokolovský gólman neměl šanci, 1:1. Tým pod vedením trenérské dvojice Vítězslav Hejret, Pavel Horváth zahrozil v 62. minutě, kdy hned po výkopu zkusil štěstí Vávra, Radim Ottmar musel s vypětím všech sil zasáhnout.

Další průběh hry byl hodně o bojovnosti a důrazu. Bitvu o každý metr hřiště dokládají i tři žluté karty, které padly v krátkém sledu za sebou. Radim Ottmar se musel blýsknout proti agilnímu Kosakovi v 71. minutě, ten pálil nebezpečně z úhlu. Nejlepší střelec Sokolova zahrozil i o pár chvil později, ani tentokrát nedokázal ve velké šanci překonat skvělého Radima Ottmara.

I Hradec Králové v závěru zahrál několik slibně vypadajících situací. Jako například standardní situace Honzy Pázlera či střela Zorvana. A pak přišel infarktový závěr v podání střídajících hráčů. V 89. minutě se do úniku dostal s nesmírnou dravostí Jirka Miker, nedovoleně ho zastavil Ševčík a jeho druhá žlutá karta znamenala předčasný odchod pod sprchy. K exekuci následného přímého kopu se postavil další střídající hráč, a sice Petr Schwarz. Šestadvacetiletý záložník předvedl velkou parádu a nádherně vymetl horní růžek sokolovské branky, 1:2.

Více se už v nedělním střetnutí nestalo. Votroci díky brance Petra Schwarze z 92. minuty berou všechny tři body a v neúplné tabulce Fortuna národní ligy si drží třetí příčku.

Karel Havlíček (trenér FC Hradec Králové): "Bylo to hodně těžké utkání, museli jsme obracet stav. V prvním poločase jsme hráli krkolomně, zbytečně složitě, chyběla tam jednoduchost. Za což nás domácí potrestali. Do druhé půle jsme vstoupili daleko lépe, soupeře jsme přehrávali. Nakonec o výhře rozhodla opravdu hezká střela Petra Schwarze. Povedlo se střídání, jak Jirka Miker, tak právě Petr Schwarz."