Opava rozstřílela Votroky 4:1

20. 5. 2018   |   Redakce
Do utkání proti Opavě se do základní sestavy vrátil Ladislav Martan a od prvních naskočil vedle Pázlera také mladík Jirka Miker. Opavané rozhodli o vítězství prakticky již v prvním poločase. Branka Schaffartzika, vlastní trefa Kvídy a úspěšné zakončení Hrabiny znamenalo vysoké vedení 0:3. Ve druhé části se každé mužstvo ještě jednou střelecky prosadilo, za hosty zvyšoval z penalty Kuzmanovič, za domácí kosmeticky upravil stav Honza Pázler.
29. kolo, neděle 20. 5. 2018, 13:15

Slezský FC Opava

1:4
0:3

Branky: 81. Pázler – 7. Schaffartzik, 14. Kvída (vla.), 37. Hrabina, 73. Kuzmanović. Rozhodčí: Houdek – Vlček, Vít. ŽK: 23. Plašil, 60. Urma – 41. Puškáč, 78. Radić. Počet diváků: 1025.

FC Hradec Králové: Vízek – Plašil, Kvída, Čech, Urma – Krátký, Janoušek (86. Pajer), Zorvan (46. Eliáš), Martan – Miker (78. Kropáček), Pázler.
Slezský FC Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Radić, Schaffartzik – Kuzmanović (C), Janetzký (79. Jurečka), Jursa, Hrabina (63. Stříž) – Puškáč (84. Kotlík), Smola.

Aktivněji začali hosté a odměnou jim za to hned byla úvodní branka utkání. Brzké vedení zajistila poměrně nenápadná střela z hranice pokutového území, autorem byl Schaffartzik, 0:1. Ještě než se Votroci stačili oklepat z nepovedeného úvodu, tak rázem přišla další ledová sprcha. Na centr, který směřoval na unikajícího Smolu, si nešťastně naskočil Honza Kvída a hlavičkou poslal míč do vlastní branky. Gólman Patrik Vízek byl bez šance, 0:2.

Pak byly k vidění dvě slušné možnosti Votroků. Nejprve z levé strany pálil Urma, o pár chvil déle střílel tvrdě kanonýr Pázler. V obou případech se předvedl opavský gólman Šroma. Ve 36. minutě vyslal dalekonosnou pumelici Nemanja Kuzmanovič, za Vízkem zazvonila tyč. Opava však dlouho smutnit nemusela.

Vzápětí se krásnou individuální akcí prezentoval Kuzmanovič, který se prosmýkl hradeckou obranou a jako na zlatém podnose naservíroval míč před odkrytou svatyni na Hrabinu. Ten už jen uklidil kulatý nesmysl do sítě, 0:3. První poločas se svěřencům kouče Karla Havlíčka hodně nepovedl, na což hradecký lodivod reagoval v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky střídáním. Do zápasu vyslal Petra Eliáše.

Nicméně hned na začátku půle druhé mohla jít Opava již do čtyřbrankového vedení. Smolu ovšem skvěle vychytal Patrik Vízek. Další slušný zákrok si hradecký brankář připsal po přímém kopu, kdy Jursa mířil k levé tyči. Pak o sobě dal vědět i Hradec. Nejprve to byla hlavička Krátkého, následně z ideální pozice přestřelil Martan.

V 72. minutě Kvída nedovoleně zastavil v pokutovém území aktivního Kuzmanoviče a sudí Houdek nařídil pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný Kuzmanovič. Ačkoliv Patrik Vízek vystihl levou stranu, tak střela opavského kanonýra byla natolik razantní, že skončila v brance, 0:4. Za chvilku mohl snížit po přímém kopu Krátkého Fanda Čech. Ale k úspěšnému zakončení hlavou mu chybělo několik málo centimetrů.

Hradečtí se čestného úspěchu nakonec přeci jen dočkali. Honza Pázler si ukázkově zpracoval balón a pohotově vypálil prudkou ránu na zadní tyč, 1:4. Poslední zajímavou šanci měl na své kopačce Marek Plašil, ale proti jeho přízemnímu pokusu se vytáhl hostující Šroma. Slezané ukázali v Hradci Králové parádní výkon, který navíc okořenily čtyři branky. I proto si hosté po zásluze odváží všechny body.