Čtrnáctka nastřílela Budějovicím osm branek a jasně zvítězila

20. 5. 2018   |   esebo
Výborná kombinace a rychlý přechod dopředu zdobily dnes čtrnáctku v zápase s Budějovicemi.
24. kolo, sobota 19. 5. 2018, 12:45

SK Dynamo Č. Budějovice

8:2
3:1

branky FC HK: 11' Jurčenko (Krotil), 20' Tomek (Pospíšil), 29' Jurčenko (Hendrich), 40' Pospíšil (Jurčenko), 42' Jurčenko (Šichan), 50' Tomek (Pospíšil), 52' Pospíšil (Tomek), 70' Jurčenko (Konečný)

FC Hradec Králové: Rutsch Jakub - Kutík Daniel (55' Holub Denis), Veselý Štěpán, Hendrich Tomáš, Šichan Petr (50' Musil Matěj) - Kober Vojtěch (10' Tomek Adrian Tomáš), Tomek Adrian Tomáš (10' Kober Vojtěch), Brdička Filip (55' Konečný Jakub), Krotil Štěpán (35' Chudý Petr) - Pospíšil David, Jurčenko David

Martin Štěpán, trenér FC Hradec Králové U14: Toto střetnutí z naší strany konečně sneslo přísnější měřítko. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale několik kombinačních akcí jsme ztratili ve středu pole. To nahrávalo soupeři, který byl v prvních minutách nebezpečnější. Z trvalého napadání se nám několikrát podařilo dostat výbornou kombinací a rychlým přechodem dopředu jsme byli velmi nebezpeční. Za stavu 2:0 jsme měli ještě další dvě šance, ale v zakončení jsme nevolili dobré řešení. Naopak jsme inkasovali ze standardní situace. Utkání nabralo velmi zajímavý spád. Hrálo se na horu - dolu. Po dalším rychlém výpadu jsme dali branku na 3:1, chvíli na to, vytáhl dalekonosnou střelu na břevno Rutsch. Druhý poločas jsme nezachytili a byli jsme horším týmem. Přežili jsme pár závarů před naší brankou a sami jsme udeřili ve 40. a 42.'. Velice zajímavé utkání, ale zdaleka nebylo rozhodnuto. Střetli jsme se s velmi kvalitním týmem, který nás dokázal zatlačit. Vytvořil si dvě jasné šance, které neproměnil. Nám se podařila ještě jedna smrtící dvouminutovka. V 50. a 52.' jsme vstřelili další dvě branky a osudu utkání, tak rozhodli. Budějovickým se podařilo zaslouženě zkorigovat skóre v 58', ale v poslední minutě se ještě prosadil Jurčenko. Tento zápas jasně ukázal, že jsme schopni se vymanit z presingu konstruktivně. Jakmile jsme se dostali na útočnou polovinu, tak jsme si počínali nekompromisně a vstřelili jsme několik gólů do prázdné branky. Budějovičtí hráli velmi dobře a takový výsledek je pro ně, vzhledem ke kvalitě utkání, krutý, ale náš přechod do útoku po vyjetí z napadání byl naprosto smrtící. Hráčům děkujeme za dnešní velmi kvalitní výkon a je potřeba na něj navázat v dalších zápasech.