Další vysoká výhra, hattrickem se blýskl Marek Krátký

29. 4. 2018   |   Redakce
V základní sestavě nastala jediná vynucená změna, když vykartovaného Martana nahradil Urma. Hradečtí si šli od prvních minut za ziskem tří bodů, kdy se v prvním poločase hned dvakrát trefil Marek Krátký. Oba dva zásahy padly po přesných centrech od Milana Černého. Třetí branku si po krásné akci Hradce vstřelili hosté vlastní. Konečný stav 4:0 stanovil fenomenálním výkonem Marek Krátký, jenž zaznamenal hattrick.
25. kolo, neděle 29. 4. 2018, 17:00

MFK Frýdek-Místek

4:0
2:0

Branky: 32. Krátký, 45+1. Krátký, 58. Literák (vla.), 80. Krátký. Rozhodčí: Dubravský – Vít, Šimáček. Počet diváků: 841.

FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Plašil – Urma, Janoušek, Zorvan (78. Pajer), Krátký – Vlkanova (82. Schwarz), Pázler (71. Miker).
MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Chvěja, Literák (C), Gáč, Fukala – Krčula (46. Hruška), Mozol, Švrček, Přichystal (81. Šohaj), Biolek – Varadi (46. Tandir).

Za krásného slunečného počasí byli v prvním poločase o něco aktivnějším týmem domácí fotbalisté. Častěji drželi míč na svých kopačkách a na řadu přišlo i několik slibných možností. Jako například šance Adama Vlkanovy, který se na levé straně zbavil svého soupeře, dostal se před bránu a z ostrého úhlu vypálil na branku Matěje Mihálka. Ten předvedl pohotový zákrok a hosty podržel. O pár minut později roztleskal ochozy centr Milana Černého, jenž způsobil ve vápně Frýdku-Místku pořádnou skrumáž, ale k přímému ohrožení branky nedošlo.

První gólové radosti se fanoušci Hradce Králové dočkali ve 32. minutě. Aktivní Milan Černý centroval přesně na nohu Marka Krátkého, jehož pumelice nekompromisně rozvlnila hostující síť, 1:0. Svěřenci kouče Martina Pulpita se nejvíce připomněli při špatné rozehrávce Votroků, po které následně musel faulovat Černý. Frýdek-Místek však nabídnutou standardní situaci nevyužil, pokus Mozola šel hodně vysoko.

Do konce prvního dějství se ještě jednou radovali Votroci. A opět u toho bylo duo Milan Černý, Marek Krátký. Stejně jako při prvním gólu našel prvně jmenovaný Marka Krátkého, který krásnou střelou zařídil již dvoubrankové vedení domácích, 2:0.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky si slibnou možnost vypracovali i hosté, kdy po centru z levé strany hlavičkoval Mozol. Kulatý nesmysl mezi tři tyče nezamířil. A pak přišla další gólová akce, při které muselo srdce hradeckého příznivce zaplesat radostí. Skvělá kombinace byla zakončena nahrávkou Adama Vlkanovy na Honzu Pázlera, míč mířící již do prázdné brány se snažil ještě odkopnut Literák, ale balón mu sklouzl a skončil ve vlastní brance, 3:0.

Frýdek-Místek se mohl do zápasu dostat ještě kontaktní brankou, nicméně v jasné gólovce se střídající Ismar Tandir netrefil přesně. Fotbalisté Hradce Králové byli nadále při chuti a bylo jen otázkou času, kdy padne další trefa. Stalo se tak v 80. minutě, Vlkanova s Mikerem nahrával a zakončoval opět Marek Krátký, 4:0. Čtyřiadvacetiletý záložník se tak do statistik zapsal hattrickem. Pro fanouška Hradce Králové to byl již druhý hattrick po sobě, proti Olympii se to povedlo Pázlerovi.

Parta Karla Havlíčka si tak připisuje další výrazné vítězství, tentokrát 4:0 proti Frýdku-Místku. Tři body upevňují třetí pozici v tabulce Fortuna národní ligy.

Marek Krátký (záložník FC Hradec Králové): "Věděli jsme, že nás nečeká snadný soupeř, ale připravovali jsme se. Což se pak na hřišti ukázalo a odpovídal tomu i výsledek. Jsem moc rád za můj první hattrick v dospělém fotbale, celý zápas jsem si užíval. Když jsme dal dvě branky, tak jsem strašně moc chtěl dát i třetí. Je fakt super, že se mi to povedlo."