K další výhře Votroků zavelel střídající Jirka Miker

13. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
Vítězná sestava se nemění! Tak tímto rčením se řídil i kouč Karel Havlíček proti Varnsdorfu. Jeho družina rozhodla o osudu utkání ve druhém poločase, kdy se zaskvěl střídající Jirka Miker po pouhých dvou minutách na hřišti, jeho branka znamenala zlom v průběhu pátečního duelu. Druhou trefu pak trochu kuriózně přidal Otto Urma přímo z rohového kopu.
22. kolo, pátek 13. 4. 2018, 18:00

FK Varnsdorf

2:0
0:0

Branky: 47. Miker, 52. Urma. Rozhodčí: Klíma – Boček, Kotalík. ŽK: 69. Janoušek, 82. Miker – 45. Kouřil. Počet diváků: 667.

FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Urma – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (46. Miker) – Vlkanova (87. Zorvan), Pázler (71. Plašil).
FK Varnsdorf: Porcal – Kouřil, Chlumecký, Zbrožek (53. Durdević), Zieris – Šup, Bláha (59. Kocourek), Dordić, Barac, Rudnytskyy – Kozma.

Úvod zápasu trochu ovlivnilo i nepříznivé počasí. Především silný vítr a hustý déšť, který nelítostně hodinu před samotným výkopem bičoval město pod Bílou věží. Ospalý začátek tak vyrušil až rohový kop ve 13. minutě, po kterém z pravé strany pálil Ladislav Martan, hradbu těl se mu však překonat nepodařilo. O pár minut později byl u další možnosti opět Ladislav Martan, tentokrát vypálil přímo z vápna a nastřelil konstrukci hostující branky, velká škoda!

Do druhé pětačtyřicetiminutovky udělal trenér Karel Havlíček jednu změnu, Fundu nahradil mladík Jirka Miker. A právě příchod talentovaného ofenzivního hráče se ukázal jako klíčový. Po pouhých dvou minutách na hřišti se Jirka Miker potkal s míčem a nádherným lobem poslal Votroky do vedení, 1:0. Miker i nadále hýřil aktivitou, rozjížděl útoky a trápil hostující obranu. Hradečtí fotbalisté se konečně dostali do tempa.

V 52. minutě více než šest stovek diváků ve stoje aplaudovalo druhé brance Hradce Králové. Otto Urma vypálil levačkou přímo z rohového kopu, i s notnou dávkou štěstí zapadl kulatý nesmysl na přední tyč, rázem to bylo o branky dvě, 2:0.

O deset minut později další hezká akce v podání svěřenců Karla Havlíčka. Adam Vlkanova vymotal ve vápně obránce Varnsdorfu a předložil na malé vápno Martanovi, ten ač střílel v tísni, tak gólman Porcal musel vytáhnout pohotový zákrok. Agilní Vlkanova se však odradit nenechal, za pár okamžiků servíroval míč na Honzu Pázlera, jeho pokus byl však zblokovaný na rohový kop.

Varnsdorf se připomněl v 65. minutě, tvrdá střela Zierise z dobrých 25 metrů jen těsně prosvištěla nad horní tyčkou Radima Ottmara. Za tři minuty vypálil projektil pod břevno také Rudnytskyy, naštěstí Ottmar s vypětím všech sil vyrazil. Severočeši ale začali být aktivnějším týmem a Votroky držel především gólman Ottmar. Jako tomu bylo například při samostatném úniku Zbrožka nebo při ráně zpoza vápna od Rudnytskyyho, jež šla jen těsně vedle.

V 83. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto. Petr Schwarz vybojoval míč před vlastním vápnem, poslal dopředu Vlkanovu, ten si obhodil daleko vyběhnuvšího Porcala přihrávkou na Mikera, ale tomu chyběla rychlost k tomu, aby balon dovezl z 25 metrů do prázdné branky, hostující obránce mu jej dokázal ukopnout. V samotném závěru se ještě blýskl krásnou kolmicí střídající Zorvan na Urmu, ten si zasekl ve vápně brankáře a ještě nechal míč na Mikera. Jeho rána už byla zablokována.

A když v nastaveném čase krásnou střelu Petra Schwarze dokázal bravurně zneškodnit varnsdorfský Radek Porcal, bylo jasné, že další gól již dnes fanoušci neuvidí. Hradečtí zvládli těžký zápas, připisují si již čtvrtou výhru v řadě a zůstávají na třetí příčce Fortuna národní ligy.

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): "Takový scénář jsme i očekávali, že nás bude Varnsdorf uprostřed pole přehrávat, což se i stalo. V prvním poločase jsme nebyli tak agresivní, hráli jsme moc složitě. Bylo to slabý. Druhou půli hodně ovlivnilo, že jsme dali dvě rychlé branky. Do úplně vyložené šance jsme soupeře nepustili. Je tady spokojenost, ale dnes to bylo hodně složité."

Zdenko Frťala (FK Varnsdorf): "Po zápase jsem klukům poděkoval, protože není důvod, abychom byli nějak skleslí a odevzdaní. V prvním poločase jsme domácí nepustili do žádné gólové šance. Takticky jsme ho zvládli výborně. Snažili jsme se hrozit z rychlých protiútoků. Po pětiminutovce, kdy jsme dostali dva rychlé góly, bylo důležité, že se hráči nesložili. Bohužel, fotbal se hraje na góly, které jsme  dnes nedali."