22. kolo, neděle 18. 3. 2018, 11:00

FK Teplice

3:0
0:0

Branky: 77. Brokeš, 81. Soukeník, 86. Miker. Rozhodčí: Slabý – Mokrusch, Kříž. ŽK: Kundrt, Miker (HKR). Diváci: 50.

FC Hradec Králové: Vízek – Mokrejš, Vencl, Miker, Chocholatý (57. Eliáš), Soukeník, Brokeš (83. Petřík), Krátký, Kundrt (66. Samko), Martinec, Jukl.
FK Teplice: Němeček – Berešík (46. Kotrba), Hruštinec, Martirosjan, Šimeček (46. Prpič), Novotný, Gebert (46. Richter), Zárybnický, Švejda, Zeman (74. Šlitr), Hasil.

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do aktuálního ročníku Juniorské ligy porážkou 0:4 s Teplicemi. Na konci základní části se však karty otočily, FC Hradec Králové na domácí půdě porazil svého soupeře 3:0 a oplatil mu tak podzimní porážku. Oba týmy mají jisté místo v nadstavbové skupině A, v níž se bude bojovat o titul.

První minuty utkání patřily domácímu týmu, který byl aktivnější a snažil se Teplice zaskočit hned na úvodu klání. To se ale nepovedlo a první šanci si vytvořili naopak hosté. Vízek ovšem rohový kop i následné centry zlikvidoval a nemusel se tak strachovat o své čisté konto. O to mohl v 17. minutě přijít Němeček. Ten si však s pumelicí zpoza šestnáctky dokázal poradit a udržel stav nezměněný.

O pár minut později již míč v síti Teplic skončil, ale rozhodčí zdvihl praporek, kterým signalizoval ofsajdové postavení. Hra se poté poněkud uklidnila, oba celky bojovaly nesmiřitelně o míč a šance nepřicházely. To vyhovovalo o něco více hostům, kteří přeci jen měli více ze hry, ale zhodnotit se jim to nepovedlo. Za mrazivého počasí se tedy šlo do šaten za stavu 0:0.

Hosté začali druhý poločas se třemi změnami v sestavě a hned po deseti minutách to málem přineslo své ovoce. Po rohovém kopu se totiž Teplice dostaly k zakončení akce na pravé tyči, ovšem následná hlavička jen těsně minula tyč.

Hostující celek se však nadále hnal do útoku a snažil se o prolomení bezbrankového stavu. To se ale málem povedlo naopak soupeři. Ten se totiž dostal do přečíslení tři na jednoho, ale Němeček si tváří v tvář nájezdníkovi poradil a udržel svůj tým ve hře.

Hradec Králové tato situace ale nastartovala a začal být lepším mužstvem. Za to byl odměněn v 77. minutě, kdy se Ondřej Brokeš dostal ve vápně k zakončení a nezaváhal. O čtyři minuty později bylo ještě veseleji, Dominik Soukeník totiž z první poslal míč za bezmocného Němečka a rozhodl o osudu utkání.

Pomyslnou třešničku na dort dodal Jiří Miker, který čtyři minuty před koncem upravil skóre na konečných 3:0. Domácí tým tak po perfektně zvládnutém konci utkání bral všechny tři body.

Trenér Karel Krejčík: Porazili jsme v důležitém utkání lídra tabulky díky kvalitnímu, kolektivnímu výkonu. Kluci šli od první minuty za cílem, který jsme si pro zápas dali a za přístup jim patří jednoznačně pochvala. Pomohli nám hráči dorostu, z nichž hned tři nastoupili v základní sestavě! Zisk tří bodů pro nás znamená, že budeme nyní hrát nadstavbovou skupina o titul.