Dorostenci U19 nadělili B-týmu Pardubic bůra

včera   |   Matouš Kosek
Svěřenci Bohuslava Pilného si po dvou porážkách spravili chuť ve východočeském derby. B-tým Pardubic smetli na Bavlně poměrem 5:0. V prvním dějství se prosadil pouze Binar, jenž otevřel skóre již ve 4. minutě utkání. Další čtyři údery pak Votroci uštědřili rivalovi ve druhém poločase.
29. kolo, neděle 5. 5. 2024, 10:00

FK Pardubice

5:0
1:0

Branky: 4. Binar, 63. a 72. Žalud, 66. Mokrejš, 90. Kareš.
Rozhodčí: Fišer – Bečvář, Šob.
Žluté karty: nebyly uděleny.
Diváci: 80.

Novotný – Blažek, Adeyemi, Sejkora, Safir, Rejman, Mokrejš (73. Jirout), Zeman (57. Žalud), Binar (73. Karel), Ponikelský (57. Polák), Hampl (80. Kareš).

FK Pardubice:

Hudák – Kubin, Skokan, Valenta, Doleček, Venzhöfer (46. Jůn), Bečička, Paták (70. Rek), Topolský, Nedvěd (46. Dvořák), Bašík (46. Máša).

Skóre otevřel Binar

Votroci nastoupili doma na Bavlně proti B-týmu rivala z Pardubic, aktivní hrou již od výkopu utkání šli za vítězstvím. Jako první prověřil gólmana hostí Binar. Ránu hradeckého forvarda však Hudák skryl v rukavicích. O minutu později se už však skóre zápasu měnilo. Po zisku nedaleko pardubického vápna se dostal k míči Hampl, naservíroval ho Adamu Binarovi a ten výstavní ranou z levého rohu šestnáctky vymetl pravou šibenici pardubické kasy – 1:0.

Černobílí se dále prezentovali aktivní kombinační hrou. Vysoký presink Hradeckých hostům nechutnal. Časté zisky kolem středového puntíku dávaly Votrokům dobrou příležitost navýšit náskok. Na konci první dvacetiminutovky se o to po skvělé průnikovce Binara pokusil Hampl, tváří v tvář brankáři si však míč moc předkopl a následný lob z bezprostřední blízkosti si už gólman Hudák pohlídal.

Po půlhodině hry nastala hluchá pasáž utkání. Hradečtí, viditelně spokojení s výsledkem, odstoupili od aktivní hry a dbali hlavně na držení míče. Hra ve středu hřiště týmu Bohuslava Pilného vyhovovala. Občas se hráči z města pod Bílou věží dostávali do zakončení hlavou, všechny pokusy však lapil Hudák. Přes poločasovou přestávku tak na světelné tabuli svítil stav 1:0.

Vydařené střídání a čtyřgólová nadílka

Do druhého dějství vlétli lépe hráči z města perníku. Hned po výkopu rozjeli akci po pravé straně, s následným centrem si však domácí obrana poradila. Minutu poté se ale na levém křídle rozběhl s míčem Binar, nacentroval do vápna a našel nabíhajícího Hampla. Hradecká desítka však nedokázala nasměrovat merunu mezi tři tyče. Votroci byli při chuti, což potvrdil i se třináctkou hrající Zeman, po jehož střele z brejku se rozezněla pravá tyč pardubické svatyně.

V 57. minutě přišla na plac nová krev v podobě Petra Žaluda a Vojtěcha Poláka. První jmenovaný na nic nečekal a šest minut po svém příchodu na trávník rozvlnil síť Hudákovy brány. Nejlépe se totiž zorientoval ve skrumáži před bránou soupeře, vzniklé díky tlaku domácích, a přízemní střelou navýšil hradecké vedení. Černobílý gólostroj se tak naplno rozběhl. Netrvalo totiž ani čtyři minuty a Votroci se opět prosadili. Blažek obešel u brankové čáry obránce protivníka a přihrál pod sebe na hranici vápna, kde už čekal připravený kapitán Jiří Mokrejš, jenž uklidil balón ke vzdálenější tyči.

Čtvrtá rána pro Pardubice přišla v 72. minutě, kdy se po rohu prosadil Petr Žalud, který na zadní tyči parádně zakončil hlavou. Votroci měli spoustu šancí na navýšení náskoku, ujala se však až ta poslední, kdy obranná řada vyslala vysokým balónem do úniku Žaluda, kterému sekundoval Tomáš Kareš. Dvougólový střelec se neunáhlil a místo zkompletování hattricku přihrál lépe postavenému spoluhráči, který uklízel do prázdné. Dorostenci tak, i díky šťastné ruce Bohuslava Pilného při střídání, přejeli B-tým rivala z východu Čech suverénním výsledkem – 5:0.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Samozřejmě jsme rádi, že jsme derby zvládli. Výsledek je sice pěkný, ale myslím, že jsme mohli jít již o poločase do šaten s větším náskokem. Bohužel jsme nebyli produktivní, a to co nás trápilo předchozí dvě kola se na nás podepsalo. Kromě útlumu v prvních pěti minutách druhé půle jsme měli zápas pod kontrolou a dali jsme i pěkné góly.“

Sebevědomý vstup do boje o Evropu, Votroci přejeli Olomouc 3:1

V souboji rezerv uspěl Liberec. Votroky zdolal 3:1