Derby v přípravě hradecké fotbalistky ztratily v závěru

13. 8. 2023   |   jt | Foto: Lubomír Douděra
Fotbalistky FC Hradec Králové prohrály ve druhém přípravném utkání na novou sezonu s FK Pardubice 2:3, když v poločase o gól vedly a rozhodující branku inkasovaly v samém závěru. Střelecky se prosadily Zuzana Dostálová a Aneta Vejrová.
přát., neděle 13. 8. 2023, 16:00

FK Pardubice

2:3
2:1

Branky: 33. Dostálová, 41. Vejrová - 39. Solničková, 47. Fialová, 88. Hrobská. Rozhodčí: M. Firbacher.

Voříšková – Sedláčková, Svobodová, T. Novotná, Kotoučková – Ličmanová, Portychová, Vejrová, Zemanová – Dostálová, Chocholoušová. Střídaly: Hrušková, Schánělová, Uhnavá, Pražáková.

FK Pardubice:

Krejčí – Pražienková, Janíková, Kupková, Mrázková – Koblížková, Solničková, Macháčková – Hrobská, Ninczová, Fialová. Střídaly: Kružíková, Burešová, Nechvílová, Friedrichová a Chlupáčová.

Ve východočeském derby, které pro oba týmy představovalo generálku na soutěžní start, byl první poločas vyrovnaný. Jako první se do vedení dostaly fotbalistky Hradce Králové, když po půlhodině hry Zuzana Dostálová ze strany prostřelila brankářku Elišku Krejčí. Ještě do přestávky padly dvě branky. Nejprve vyrovnala Vanesa Solničková, aby vzápětí Aneta Vejrová ránou k tyči znovu vrátila vedení na hradeckou stranu.

V repríze souboje z minulé sezony, v níž oba týmy spolu bojovaly o postup do nejvyšší soutěže, který nakonec slavily Pardubice, došlo k obratu skóre. Hradecký tým, který se navíc musel v průběhu hry vypořádat se zraněním tří hráček, se už střelecky neprosadil. Naopak Pardubice dvakrát udeřily. Hned po změně stran se trefila Tereza Fialová a prestižní souboj rozsekla dvě minuty před koncem utkání po sólové akci Pavlína Hrobská.

Poslední přípravný zápas s FC Praha už fotbalistky Hradce Králové kvůli vysokému počtu absencí nesehrály. Mistrovský start ve druhé lize si odbudou v sobotu 26. srpna od 10.30 hodin proti Spartě Praha B (hř. FC Olympia HK).

Václav Hladký, trenér: „Podle mého názoru to byla zajímavá příprava se dvěma rozdílnými poločasy, které způsobilo střídání a bohužel i zranění našich hráček. Zápas splnil účel přípravy pro oba týmy, které si mohly vyzkoušet nové věci. Z našeho pohledu vidíme nedostatky, na kterých budeme během roku pracovat.“

Na oživenou Slavii Votroci nestačili, po bojovném výkonu padli 1:2

Rezerva padla v Kolíně 0:2. Domácí rozhodli ve druhé půli