Hradec otočil utkání s Boleslaví a doma tak ještě neprohrál

3. 9. 2017   |   Admin
Pokračování Juniorské ligy se uskutečnilo v neděli také na východě Čech. Domácí Hradec Králové přivítal na svém hřišti Mladou Boleslav, v obou týmech se představili i hráči z A-týmů a střetnutí tak slibovalo zajímavou podívanou. Šest branek to i částečně potvrdilo, přičemž šťastnější mohli být po devadesáti minutách domácí.
6. kolo, neděle 3. 9. 2017, 12:00

FK Mladá Boleslav

4:2
2:1

Branky: 36. Kopa (vl.), 38. Chocholatý, 57. Vlkanova, 78. Bexigas – 20. a 66. Klobása. Rozhodčí: Nenadál – Poživil, Kříž. ŽK: Jukl, Bexigas – Zabilanský, Kühnel. Diváci: 100.

FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Miker (89. Gjinollari), Chocholatý (90. Mach), Vlkanova, Brokeš, Trávníček, Střelec, Patrick (82. Kundrt), Martinec, Jukl.
FK Mladá Boleslav: Truksa – Kühnel, Novák, Vejr (73. Machů), Vukadinovič (46. Dohnalík), Rudzan, Procházka, Zabilanský (70. Krčmář), Kopa, Komárek, Klobása (81. Košek).

Úvodních dvacet minut patřilo spíše domácímu celku, který se stále držel na balonu a šel za vedením. Ze svých situací ale brankovou šanci nevytěžil, a tak udeřili nakonec hosté. Po šťastném odrazu se ve vápně rychle zorientoval Stanislav Klobása a bylo to 0:1. Jenomže domácí to nevzdali, přečkali dvě dobré příležitosti Mladé Boleslavi a po té druhé se následně dostali k vyrovnání. Po zmatku před brankářem hostí se míč ocitl v síti a nejvíce k tomu přispěl domácí kapitán Jakub Martinec. Gól byl však nakonec připsán Radku Kopovi jako vlastní. Votroci navíc pokračovali v ofenzivní aktivitě a po chvíli se také ujali vedení! Sebastian Chocholatý po rychlé akci levou stranou obdržel přihrávku a v těžké situaci dokázal přesně zakončit.

Začátek druhého poločasu mohl hned přinést vyrovnání, Lindr však skvěle zasáhl, takže se skóre neměnilo. Jenomže to už neplatilo o čtvrt hodiny později, kdy se na přední tyči prosadil málo hlídaný Adam Vlkanova a Hradec Králové odskočil na rozdíl dvou gólů. Hradec pak zbytečnou chybou utkání zdramatizoval, jelikož na pravé straně ztratil míč, který se rychle dostal na Stanislava Klobásu, jenž neměl problém snížit. Východočeši pak dokázali ještě odpovědět, a to z kopaček Ramose Bexigase a bylo tak jasné, že tři body zůstanou u domácích.

Hodnocení, Karel Krejčík - trenér:Utkání jsme začali aktivně, od začátku jsme soupeře přehrávali, ale po jeho první vážnější akci byl stav na ukazateli 0:1. Do poločasu se nám podařilo skóre otočit během dvou minut v náš prospěch. Také druhý poločas jsme dobře kombinovali a utekli soupeřovi na 3:1. Zbytečnou individuální chybou jsme soupeři dovolili snížit na 3:2, ale závěr patřil opět nám, kdy se prosadil první trefou v našem klubu útočník Walter Patrick. Skalp prvního mužstva z loňského ročníku je pro nás cenný a jsme rádi za předvedený výkon našeho mužstva.