Vydařený začátek přípravy. Hradecké ženy porazily Duklu

5. 8. 2023   |   jt | Foto: Lubomír Douděra
V prvním přípravném utkání ženy FC Hradec Králové v souboji dvou druholigových týmů porazily Duklu Praha 5:2. Dvě branky vstřelila Zuźana Dostálová, po jedné trefě přidaly Tereza Portychová, Aneta Vejrová a Eliška Zemanová.
přát., sobota 5. 8. 2023, 10:00

FK Dukla Praha

5:2
4:1

Branky: 6. a 13. Dostálová, 22. Portychová, 45. Vejrová, 71. Zemanová – 26. Holečková, 85. Filipová. Rozhodčí: Hlavsa.

Voříšková – Sedláčková, Vejrová, T. Novotná, Kotoučková – Ličmanová, Portychová, Chocholoušová, Typltová – Dostálová, Zemanová. Střídaly: Hrušková, Kňourková.

FK Dukla Praha:

Skoblíková – Bubáková, Majerová, Klomínková, Filipová, Jindráková, Ajazi, Kaletová, Pfeiferová, Holečková, Machálková. Střídala: Lábusová.

Fotbalistky FC Hradec Králové na soupeře, který v loňské sezoně sestoupil z první ligy, vlétly, hned od úvodních minut ho donutily k chybám a brzy vedly. Již v 6. minutě nejprve Zuzana Dostálová dorazila míč do sítě po odrazu od břevna, aby po necelé čtvrthodině stejná hráčka zakončila svůj únik po přihrávce Anety Vejrové. Po dvaceti minutách se krásnou střelou zdálky trefila pod břevno Tereza Portychová a na konci poločasu se prosadila hlavou Vejrová po rohovém kopu Dostálové. Ještě předtím Dukla ovšem snížila, když Nicol Holečková využila chyby na hradecké straně. Hradecký tým ještě nevyužil další příležitosti v podání Terezy Kotoučkové a Elišky Zemanové.

Ve druhém poločase zápasu, který se hrál v hradeckém areálu FC Olympia, se hra vyrovnala a v závěrečné dvacetiminutovce padlo po jedné brance na každé straně. V dresu domácích opět Vejrová poslala do šance Zemanovou, která zblízka překonala brankářku Skoblíkovou, a pět minut před koncem utkání korigovala stav z úniku Linda Filipová.

Hradecké fotbalistky zejména v prvním poločase podaly proti pražské Dukle, s níž se utkají již ve druhém kole, velmi dobrý výkon a předváděly pohledný kombinační fotbal.

Václav Hladký, trenér: „První zápas přípravy nám přinesl zajímavou podívanou hlavně směrem do ofenzívy. Nepamatuji si, kdy naposledy padlo tolik branek v našem podání. Vzhledem k tomu, že to byl první zápas, tak z naší strany jsme podali dobrý výkon.“