27. kolo, čtvrtek 3. 5. 2018, 14:00

FC Slovan Liberec

0:0
0:0

Rozhodčí: Mikyska – Novák, Dohnálek. ŽK: Jukl, Miker, Hašek – Kazda, Baláž. Diváci: 60.

FC Hradec Králové: Mach – Pajer, Mullens (46. Vukčevič), Chocholatý, Brokeš (78. Kropáček), Dermedjan (71. Rajnoch), Hašek, Kundrt, Martinec, Jukl, Miker
FC Slovan Liberec: Franc – Doležal (59. Prokš), Vrabec, Baláž (83. Sixta), Heppner, Micovčák (89. Drahoš), Kazda (79. Vébr), Dvořák, Michal, Gembický, Vukliševič.

Junioři Liberce a Hradce Králové se v letošní sezoně Juniorské ligy potkali již potřetí a v předešlých dvou duelech si rozdělili každý po jedné výhře (shodně 3:0). Třetí vzájemný duel však branku nepřinesl ani jednu, v nadstavbové skupině o titul se oba týmy rozešly po výsledku 0:0.

Utkání začalo opatrně a jako by to předpovědělo vývoj celého zápasu. Hradec se sice snažil útočit, přes pozornou defenzivu Slovanu se ale neprosadil a brankář Franc zůstával dlouho bez práce. Podobně si ve svém útočném snažení vedla také liberecká juniorka, která domácího brankáře poprvé zaměstnala až ve 41. minutě.

Jinak se v první půli ofenzivně činili spíše domácí. Hradec sice po půlhodině hry ohrozil libereckou branku, nebezpečná rána zpoza velkého vápna však byla sražena na rohový kop a z něj už si Východočeši další šanci nepřipravili. Po 45 minutách hry měly na svém kontě oba celky pouhou jednu střelu mířící do prostoru branky, i proto tak na ukazateli skóre svítilo bezbrankové skóre 0:0.

Poločasová přestávka do vývoje zápasu příliš změn nepřinesla. Královéhradečtí si hned v úvodu druhé půle vypracovali rohový kop, liberecká obrana ale i tentokrát odvrátila míč do bezpečí. Hostující mladíci se po změně stran soustředili především na pozornou defenzivu a snažili se vyrážet do protiútoků, ani oni ale nedokázali najít recept na obranný blok domácích a zápas tak nadále nepřinášel výraznější šance.

Hradec mohl rozhodnout deset minut před koncem, proti tvrdé ráně z vápna se však zaskvěl Franc a následná dorážka mířila mimo. V závěrečné pětiminutovce naopak mohl výhru vybojovat také Slovan, když po povedeném centru pálil Vébr z malého vápna pouze do brankáře Pajera.