Votroci přišli o tři body v závěru, Hradec Králové – Znojmo 1:1

25. 11. 2017   |   Admin - David
Trenér Karel Havlíček udělal oproti poslednímu utkání v sestavě tři změny. Do základu se vrátil Fanda Čech, Michal Trávníček a také Karel Knejzlík. Do vedení šli Votroci v 53. minutě, kdy se premiérovou trefou prosadil Karel Knejzlík. Hosté se dočkali vyrovnání v samotném závěru, kdy o remíze 1:1 rozhodl v 85. minutě Štrombach.
16. kolo, sobota 25. 11. 2017, 14:00

1.SC Znojmo FK

1:1
0:0

Branky: 53. Knejzlík - 85. Štrombach. Rozhodčí: Machálek – Dresler, Polák. ŽK: 24. Trávníček, 89. Vlkanova – 29. Javůrek, 80. Čereda. Počet diváků: 630.

FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Čech, Nosek (46. Mudra), Trávníček – Martan (77. Krátký), Janoušek, Zorvan (88. Žondra), Vlkanova, Knejzlík – Pázler.
1.SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Malár (84. Švarc), Javůrek – Cihlář, Helísek, Lacko, Růsek – Štrombach, Njire (70. Hladík), Teplý (70. Čereda).

V úvodu utkání byli nebezpečnější hosté ze Znojma, kteří aktivně pronikali do pokutového území Votroků. Jako například možnost Malára, kterému sebral míč v poslední možné chvíli brankář Jirka Lindr. Hradečtí se připomenuli ve 13. minutě, kdy se na levém křídle prosadil Vlkanova, který našel ještě nabíhajícího Martana, jemuž v zakončení chyběl potřebný důraz. K úvodní brance dnešního duelu bylo blízko ve 26. minutě. Hradečtí se dostali do přečíslení tři na jednoho, Martan vybídl zcela osamoceného Knejzlika a ten vypálil. Bohužel kulatý nesmysl se zastavil o jednoho z navrátivšího se hostujícího hráče.

O pár chvil později to byli opět svěřenci kouče Karla Havlíčka, kteří se hnali aktivně do zakončení. Z hranice pokutového vápna pálil Ladislav Martan, bohužel vysoko nad. V závěru první půle měl velkou příležitosti i Adam Vlkanova, jeho střela ze záklonu však šla znovu nad branku gólmana Vlastimila Veselého. Na druhé straně mohlo udeřit i Znojmo, kdy Lacko vyslal Teplého, ale Jirka Lindr byl u míče o kousek dříve.

I začátek druhé pětačtyřicetiminutovka byl v režii Hradce Králové a hned přišla zajímavá možnost. Martan prudkým centrem hledal na zadní tyči Vlkanovu, který mohl dorážet do zcela odkryté branky. V poslední možné chvíli však zasáhl hostující Helísek a srazil na rohový kop. V 53. minutě velmi podobná situace, z pravého křídla opět centr Martana, na zadní tyči tentokrát číhal Karel Knejzlík, který rozvlnil znojemskou síť, 1:0.

O pět minut později zahrozili i Jihomoravané, kdy Cihlář nebezpečně nahrával na malé vápno, kde musel s vypětím všech sil zasáhnout obránce Trávníček. V 66. minutě byla k vidění hezká kombinační souhra Votroků, na jejímž konci byl průnik Honzy Pázlera a jeho následný pád na zelený pažit. Píšťalka sudího Machálka však zůstal němá. A pak v 85. minutě přišel blesk z čistého nebe. Odražený balón napálil ve volném prostoru David Štrombach a jeho pumelice skončila v hradecké bráně, 1:1. Hradečtí už se na odpověď nezmohli, a proto v posledním utkání v tomto roce berou bod za remízu 1:1.