Druhý zápas, druhá výhra! Rezerva si vyšlápla na Zápy

10. 3. 2024   |   Melánie Moníková
B-tým Votroků dokázal na startu jara navázat na dobré výkony ze zimní přípravy. Ve druhém utkání této fáze sezóny zvládl na vlastním trávníku porazit Zápy, které aktuálně okupují stříbrnou pozici tabulky. Rezerva Hradce se rázem vyhoupla na 10. místo a do Ústí nad Labem pojede se zaslouženě nabytou sebedůvěrou.
17. kolo, neděle 10. 3. 2024, 10:15

SK Zápy

3:0
1:0

Branky: 23. Hais, 73. vl. Súkenník, 84. Rada (pen.).

Rozhodčí: Toucha – Panský, Matyš.

Žluté karty: 32. Kadrmas, 61. Hais – 4. Petrlák.

Diváci: 120.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Čech, Mahr (85. Šimon), Kejř (78. Hypšman), Hais (62. Březák), Vobejda, Juliš (62. Jurčenko), Hlaváč, Rada (85. Hruška), Kadrmas.

SK Zápy:

Řehák – Stropek (19. Pardubský), Petrlák, Súkenník, Woitek, Jelínek (65. Weis), Kavalír, Khrolenok (46. Eliáš), Kocourek, Štrombach (77. Nazarenko), Matějka.

Od samého počátku měli Votroci herní převahu. První nadějná šance přišla již krátce po úvodním hvizdu, unikajícího Haise fauloval Petrlák, jenž za žlutou kartu mohl být hodně rád, protože celou situaci z pohledu hostí uzavíral. Radou zahrávaný přímý kop však v síti neskončil. Hosté se postupně pokoušeli dostat na půli Hradce, defenziva domácích je však do větších příležitostí nepouštěla, hra se kouskovala častými fauly.

Východočeši i nadále na hřišti dominovali. Ve 24. minutě uzamkli soupeře v jeho šestnáctce sérií rohových kopů. Poslední z nich zahrával Kejř, jenž balón poslal na hlavu Daniela Haise, který ho s přehledem poslal do sítě a a Votrokům tak zařídil nejtěsnější vedení.

Zápy se pokoušely o rychlé vyrovnání, avšak jejich snaha se s úspěchem nesetkala. Po necelé půlhodině hry se dostal do nadějné pozice Jelínek, ale míč nasměroval vysoko nad břevno. V závěrečné desetiminutovce mohli Hradečtí své vedení ještě navýšit. Po slibně zahraném rohovém kopu se k zakončení dostal Kejř, ale defenziva soupeře jeho střelu zneškodnila. Domácí si tak po prvním dějství odnášeli do kabiny jednogólový náskok.

I do druhé půle vstoupili Východočeši lépe. Již v 52. minutě měl další gól na kopačce Hais, tentokrát ale jeho střelu gólman soupeře vyrazil. Chvíli nato se do nadějné šance dostali i hosté, nicméně ani Štrombach míč mezi tři tyče nedopravil. Krátce poté se do rychlého protiútoku dostali Mahr s Julišem, ovšem brankáře Záp překonat nedokázali.

Středočeši se pak postupně propracovali na půli Hradce, ale žádná z jejich akcí a standardek neznamenala pro Čábelku větší nebezpečí. Naopak Votroci své vedení navýšit dokázali. V 73. minutě se k prudkému centru ze strany vápna prodral Mahr a balón si do vlastní sítě srazil Igor Súkenník.

V samém závěru utkání se Východočeši pokoušeli své vedení ještě zvýraznit. Čtvrthodinu před koncem se do šance dostal Jurčenko, ale defenziva hostí si s jeho střelou z nebezpečné pozice poradila. Domácím se však přeci jen podařilo skóre upravit, když byl po faulu na Březáka odpískán pokutový kop, který s přehledem proměnil Jakub Rada. Rezerva Votroků tak v úvodním domácím utkání jara porazila Zápy 3:0 a do tabulky zapsala tři nesmírně důležité body.

Hodnocení Adriána Rolka

Dobře jsme věděli, že nás nečeká jednoduché utkání. Víme, jak se Zápy prezentují, mají zkušené hráče, takže jsme se na to snažili celý týden připravit. Kluky musím pochválit, protože zápas poctivě odmakali. Nakonec je z toho krásný výsledek díky tomu, že jsme se dokázali prosadit z našich šancí. Za mě patří velké poděkování celému týmu za to, že ten zápas takhle zvládl. Tři body zůstaly doma.