Chyby vzaly hradeckým fotbalistkám naději na bodový zisk

23. 9. 2023   |   jt
Fotbalistky FC Hradec Králové prohrály v 5. kole druhé ligy na hřišti Sigmy Olomouc 2:3. Přestože byly Východočešky oslabeny o několik hráček, o bodový zisk je připravily individuální chyby. Navíc dohrávaly v deseti bez vyloučené brankářky Amelie Voříškové. Branky vstřelily Tereza Portychová a Dominika Kňourková.
5. kolo, sobota 23. 9. 2023, 15:00

SK Sigma Olomouc

3:2
2:0

Branky: 28. Štěpánová, 42. N. Novotná, 64. Ševčíková - 47. Portychová, 85. Kňourková. Rozhodčí: Fraňková - Koryčanská, Konečná. ŽK: N. Novotná (Olomouc). Diváci: 40.

SK Sigma Olomouc:

Schovajsová – Štěpánová, Barošová (66. S. Váhalová), Pláničková, Hegrová - Ševčíková (66. R. Váhalová), Baštincová, Kvapilová, N. Novotná, Berggren, Veselá (61. Redová).

Voříšková – Duchatschová (76. Koudelová), Portychová, T. Novotná, Sedláčková – Hrušková (46. Kijonková, 82. Kňourková), Schánělová Dosimont (61. Kurfürstová), Kotoučková – Chocholoušová, Zemanová.

Fotbalistky FC Hradec Králové, které nastupovaly do utkání oslabeny o pětici hráček základní sestavy (Svobodová, Vejrová, Ličmanová, P. Novotná, Dostálová), se v prvním poločase těžko vyrovnávaly s jednoduchou a důraznou hrou Sigmy Olomouc.

Domácí hráčky spoléhaly na nakopávané míče, přesto zaskočily hradeckou obranu ze dvou rohových kopů. V obou případech Adéla Štěpánová i Nela Novotná využily chyb hostujících hráček a dorážely míč do odkryté branky.

Zatímco do přestávky se hradecké fotbalistky na dostřel domácí branky moc nedostaly, hned po změně stran snížila po pěkné akci a přihrávce Florine Dosimont kapitánka Tereza Portychová. Jenže snahu o vyrovnání Východočeškám, v jejichž dresu si soutěžní premiéru odbyly juniorky Adéla Koudelová a Nikola Kurfürstová, zastavila další chyba v zadních řadách a Petra Ševčíková po hodině hry zvýšila opět na rozdíl dvou branek.

Pět minut před koncem utkání vykřesala naději střídající Dominika Kňourková, která dopravila míč do sítě po rohovém kopu Evy Chocholoušové. Leč následně další minelu hostujících hráček zachraňovala brankářka Amelie Voříšková faulem unikající hráčky, za což byla vyloučena. Zbytek zápasu musela dochytat kapitánka Portychová a šance na vyrovnání už nebyla.

V příštím kole fotbalistky FC Hradec Králové, kterým v tabulce patří páté místo, přivítají v neděli Teplice.

Výsledky - 5. kolo: FC Praha - Sparta Praha B 0:9, Teplice - Líšeň 0:5, Prague Raptors - Dukla Praha 4:1.

Další utkání - 6. kolo: neděle 1. října, 10.30: FC Hradec Králové - FK Teplice (hř. FC Olympia HK).

Václav Hladký, trenér: „Utkání se nám nepovedlo podle představ. Byl to bojovný zápas, v němž nám utekl první poločas. Po změně stran už jsme podali lepší výkon, ale na body to nestačilo. Utkání jsme si prohráli sami výkonem do přestávky.“

Tereza Portychová, kapitánka týmu a autorka branky: „Do zápasu jsme bohužel vstupovaly bez několika hráček základní sestavy. To se projevilo v našem klidu na hřišti a také v bránění standardních situaci, po kterých jsme dvakrát inkasovaly po nedůrazu v našem vápně. V první půli jsme nebyly schopné hrát po zemi a přizpůsobily jsme se nakopávaným míčům soupeře. Z kraje druhé půle jsme snížily a věřily jsme, že vyrovnáme, ale Olomouc hrála velice důrazně, častými fauly zastovala naše útočné akce, tím kouskovala hru, my jsme si nemohly vytvořit jakýkoliv tlak a zápas vyrovnat nebo otočit. Tahle ztráta nás mrzí. Teď nás čekají Teplice, které hrají podobně jako Olomouc. My se z našeho výkonu musíme poučit a v dalším zápase bodovat naplno."

Dominika Kňourková, autorka branky: „Naše početná marodka byla na hřišti velmi znát. V první půli nám chyběl důraz a chuť vstupovat do soubojů. V poločase soupeřky sice vedly 2:0, ale že by hrály fotbal, se říci nedá, spíše šlo o kopanou a my jsme se jejich stylu hry bohužel přizpůsobily. Po přestávce se naše hra zlepšila, jenže veškeré snahy o kombinaci soupeř přerušil na půlce zákroky, které, troufám si říct, velmi často měly být odpískané jako nedovolené. Ke konci utkání se nám podařilo snížit na 2:3 a sahaly jsme alespoň po remíze, bohužel čas byl proti nám. Po tomto zápase máme na marodce ještě více hráček, a je otázkou, v jakém počtu a stavu odehrajeme následující utkání.“