Sedmnáctka po dobrém výkonu prohrála v Pardubicích 3:5

Dnešní zápas jasně ukázal, že ne vždy vyhrává lepší tým...

5:3
3:1

branky FC Hradec Králové: Štipák Jakub, 48´Kosař Jakub,  74' Šípek Matěj

FC Hradec Králové: Vaníček Matěj (60' Bleha Jaroslav) - Hak Vratislav, Donát Denis, Poláček Marek, Zámečník Filip (40' Podsadlo Štěpán) - Kosař Jakub - Vošlajer Tomáš, Štipák Jakub, Kejř Marek, Vávro Peter - Šípek Matěj

Jakub Drapač, as. trenéra FC HKVýsledek neodpovídá dění na hřišti. Po celý zápas jsme byli jasně lepším, fotbalovějším a techničtějším týmem. Domácím pomohla branka z první minuty po chybě našeho brankaře a branka z 13. minuty z pokutového kopu. Poté domácí zalezli zcela na svoji polovinu a jen bránili. Vytvořené šance jsme však nedokázali proměnit v góly. Stav jsme korigovali v 32. minutě, kdy pokuto výkop proměnil Štipák. Domácí z ojedinělé aktivity na naší půlce po našem zaváhání v 36. minutě zvýšili na 3:1. I v druhém poločase jsme diktovali tempo hry, vypracovali jsme si několik slibných šancí po krásných kombinacích. V 48. minutě se Kosařovi povedlo snížit na rozdíl jedné branky, ovšem po pár minutách domácí znovu zvýšili skóre o dvě branky. V 71. minutě po laxnosti v osobním bránění domácí zvýšili na rozdíl tří gólů. Výsledek se nám již podařil pouze kosmeticky upravit, kdy po krásné akci Kosař - Vošlajer - Kejř - Vošlajer poslední jmenovaný našel nádherným centrem Šípka, který se nemýlil. Následně měl šanci Vávro, ale přetažený centr na zadní tyč nedokázal usměrnit do branky. Poté se již nic důležitého do konce utkání nestalo.