VT - Junior North CUP

29. 7. 2023   |   u13
Na začátek přípravy nás čekal jednodenní turnaj v Tanvaldu.

Turnaj se odehrál ve formátu 7+1, 2x 15 minut, na velké brány s offsidem od poloviny hřiště. Po základních skupinách následovaly boje o celkové umístění.

SESTAVA: Čapek, Zadrobílek, Tahal, Kučera, Pirner, Drbohlav, Šulc, Čihák, Pospíšil, Hiesl, Kefurt, Tichý, Němeček, Kareš, Brož, Mrázek, Motálek

Základní skupina:

FCHK - FK Mladá Boleslav 6:2
branky: Brož (Motálek), Zadrobílek (Šulc), Kefurt (Kareš), Kareš (Kefurt), Mrázek (Kareš), Zadrobílek

FCHK - RMSK Cidlina 6:3
branky: Mrázek (Motálek), Motálek, Mrázek, Zadrobílek, Čihák, Drbohlav (Šulc)

FCHK - FK Jablonec 7:1
branky: Zadrobílek, Zadrobílek (Šulc), Kareš, Němeček (Mrázek), Hiesl (Pospíšil), Zadrobílek (pen.), Hiesl (Pospíšil)

Semifinále:

FCHK - FK Ústí nad Labem 2:0
branky: Tahal, Šulc (Mrázek)

Finále:

FCHK - Bohemians 1905 4:2
branky: Čapek (Mrázek), Mrázek (Tahal), Čapek (Tahal), Mrázek (Čapek)

Celkové 1.místo na turnaji.

Nejlepším hráčem turnaje se stal Ondřej Tahal!!

Nejlepším střelcem turnaje se stal Šimon Zadrobílek!!

Komentář:

V základní skupině jsme se prezentovali dobrou kombinační hrou, kdy jsme všechny tři zápasy zaslouženě vyhráli a vždy jsme byli kvalitnějším týmem. V semifinále jsme pak dlouho nemohli vstřelit úvodní branku a i přes zdánlivou převahu jsme často volili hodně zbrklá zakončení z velkých vzdáleností. Až ve druhém poločase jsme hru dokázali dostatečně zkvalitnit a konečně se dvakrát prosadit. Soupeře dokázal proti zbytku našich šancí držet výborně chytající gólman. Následoval finálový zápas, který jsme v prvních 20 minutách kontrolovali, a ujali jsme se průběžného vedení 4:0. Soupeř ještě dokázal po závěrečném tlaku snížit na rozdíl dvou branek, ale na stavu 4:2 se skóre zastavilo a my jsme si tak došli pro zasloužené prvenství na turnaji. V základní skupině jsme dokázali hrát po celou dobu na vysoké úrovni. V bojích o umístění pak byly v zápasech pasáže, kdy na nás byla znát nervozita a několikrát jsme se hru pokusili zjednodušit rychlým zakončením z nevýhodných pozic nebo dlouhým míčem. To však byly pouze kratší úseky hry, kdy jsme možná měli v hlavách tíhu okamžiku a báli jsme se udělat chybu. Vždy jsme se z tohoto stavu však dokázali oklepat a navázat kvalitní hrou. I v této fázi turnaje jsme jinak vždy byli v součtu lepším a nebezpečnějším týmem a zaslouženě jsme dokázali turnajem projít bez jediného zaváhání. Jsme rádi za takovýto vstup do nové sezóny! Klukům patří pochvala za předvedené výkony po celý den!