VT - Baník CUP

18. 6. 2023   |   u12
O víkendu 17. - 18.6.2023 jsme odehráli tradičně kvalitně obsazený turnaj v Ostravě.

V sobotu se hrálo ve 4 skupinách po 6 týmech, 2 x 15 minut. V neděli se hrálo systémem play-off, 2x 20 minut. Po sobotě první čtyři týmy postupovali do play-off o 1. - 16. místo. Týmy z 5. a 6. míst hráli v neděli o celkové 17 - 24.místo.

branky:

FCHK - Dynamo České Budějovice 3:2 po pen. (2:1)
branky: Mrázek, Pospíšil

FCHK - MŠK Žilina 2:5 (1:1)
branky: Drbohlav, Kozák

FCHK - ŠK Slovan Bratislava 5:3
branky: Mrázek, Čihák, Kozák, Pospíšil, Drbohlav

Komentář:

Sobotu jsme začali zápasem s Wislou Krakow. Z herního hlediska to byl od nás velmi povedený výkon, kdy jsme Wislu přehrávali a jediné co našemu výkonu chybělo, byly branky. Bohužel ty nepřišly, a tak jsme první zápas 0:1 prohráli. Ve druhém zápase jsme herní kvalitou navázali na ten úvodní a po trochu divokém průběhu jsme se mohli radovat z prvního vítězství na turnaji. Třetí zápas s Trenčínem byl z obou stran od začátku trochu unavený, ale i přes to jsme byli lepším týmem a získali jsme důležité tři body. Zápas s domácím Baníkem jsme nezačali dobře a brzy jsme prohrávali. V dalším průběhu jsme už Baník vždy dotahovali a troufnu si říct, že začátek zápasu hodně určil jeho další ráz. Poslední zápas s Austrií Vídeň jsme ještě pár minut před koncem vedli 1:0, bohužel v posledních minutách zápasu soupeř dokázal nejdříve srovnat a následně i překlopit skóre na svou stranu. Nutno dodat, že Austrie byla v zápase kvalitnějším týmem. Po sobotě jsme tak obsadili 3.místo a postoupili do nedělního Play-off.

V neděli nás čekal zápas o postup se Zbrojovkou Brno, který jsme však 0:2 prohráli. Brno bylo o něco kvalitnějším týmem, ale i my jsme měli své šance. Bohužel se nám je však nepodařilo proměnit. Škoda, že jsme zde nedokázali vstřelit branku, která by nám určitě v průběhu zápasu psychicky hodně pomohla. V dalším zápase s Českými Budějovicemi jsme po chybách soupeře rychle vedli 2:0, a tak začátek patřil především nám. Druhý poločas a hlavně jeho konec pak patřil naopak Českým Budějovicím. My jsme zde byli hodně pasivní a z našeho herního projevu bylo vidět, že chceme pouze udržet výsledek. To se nám bohužel vymstilo a České Budějovice ke konci zápasu srovnaly na 2:2. V penaltovém rozstřelu jsme pak byli šťastnější my a postoupili jsme tak do boje o 8. - 12.místo. V něm jsme narazili na Žilinu, proti které jsme chtěli hlavně po herní stránce podat kvalitnější výkon. To jsme částečně splnili, i když jsme se dlouho se Žilinou přetahovali o výsledek. Ve druhé polovině nám však soupeř odskočil o dvě branky a ke konci přidal ještě další. To stanovilo vzhledem k průběhu, kdy se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách, možná až příliš krutý konečný výsledek 2:5. Chuť jsme si spravili v zápase se Slovanem Bratislava, který jsme zaslouženě zvládli a obsadili jsme tak celkové 11.místo.

Baníku děkujeme za možnost se již tradičně účastnit tohoto velmi kvalitně obsazeného turnaje. Tím, že se na turnaji hrálo opravdu hodně minut, tak byl dostatek času na to prokázat v zápasech herní dovednosti. Všechny týmy, které se turnaje zúčastnily, byly na velmi vysoké úrovni a žádný zápas pro nás nebyl jednoduchý. Celkově se jednalo o třetí a poslední víkendový turnaj této sezóny. Všechny tyto akce nám ukázaly, že se můžeme měřit s těmi nejlepšími týmy, pokud jsme do zápasu správně nastaveni a věříme svým schopnostem. V celém průběhu sezóny jsme i přes pár zaškobrtnutí udělali velký progres, na který musíme v další sezóně navázat a dále naši hru zlepšovat. Absolvovali jsme spoustu výborných zápasů i turnajů, které pro nás byly dobrým měřítkem kvality. V příští sezóně nás čeká nová soutěž, která bude pro nás všechny určitě další výzvou.