Láďa Martan, Nechceme si na sebe připouštět od nikoho žádný tlak!

16. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
Utkání proti Varnsdorfu budou vždy pro Ladislava Martana mít jinou „příchuť“. Vždyť v dresu týmu ze Šluknovského výběžku odehrál více než 100 zápasů, nastřílel za něj 28 branek a hlavně je rodákem z tohoto města nad říčkou Mandavou. Po závěrečném hvizdu pátečního utkání, ve kterém Votroci nad Varnsdorfem dokázali zvítězit 2:0 (br. Miker a Urma), pro klubový web utkání hodnotil se šťastným úsměvem – vždyť to bylo čtvrté vítězství FC Hradce Králové v řadě a dosavadních jarních 15 bodů posunulo náš tým na průběžnou třetí příčku FNL.

Láďo, gratulace k vítězství, ale asi budeš souhlasit, že se nerodilo snadno.
Nebylo to vůbec jednoduché. V první půlce utkání jsme se přes soupeře prakticky vůbec nedokázali dostat k nějaké pořádné šanci. Tedy s výjimkou té mojí, když jsem nastřelil břevno, to mne mrzelo a mrzí.

Čím si ty sám vysvětluješ průběh prvního poločasu, který se nám příliš nevydařil?
Kluci z Varnsdorfu ve středu hřiště dokázali posbírat většinu odražených balonů, nás také trápily drobné nepřesnosti. Díky tomu měli hosté trošku více ze hry, míč byl více na jejich kopačkách. Na druhou stranu je zase fakt, že jsme je prakticky k ničemu velkému před naší brankou do přestávky nepustili.

Zato nástup do druhé pětačtyřicetiminutovky se nám vydařil jednoznačně na jedničku s hvězdičkou!
Když se podaří dát takto rychle dva góly, je to samozřejmě dobré. Dostali jsme se trochu do klidu, do herní pohody. V jeden čas té pohody bylo možná až moc, tam nás zase začal Varnsdorf asi 10 minut trochu přehrávat, ale dobře jsme tuhle pasáž odbránili, Radim Ottmar tam měl nějaké dobré zákroky a pak už to bylo zase hlavně naše. Chodili jsme tam do brejků, škoda, že jsme neproměnili žádný v další branku, podle mne jsme alespoň jeden gól přidat mohli J.

Čtvrtá výhra v řadě určitě kabinu těší, ale další zápas bude prubířským kamenem jarní části soutěže. Jedeme na stadion do Příbrami, která je na druhém místě. Aktuálně má zápas k dobru a náskok 5 bodů. Může to být zápas jara?
Zápas jara… tak bych to neřekl, ale v každém případě se hraje o 6 bodů. Víme to my, vědí to v Příbrami, ví to každý, kdo fotbal a FNL sleduje. Je jasné, že nás v Příbrami nic snadného nečeká. Můžeme uspět, pokud k zápasu přistoupíme tak, jak se nám v poslední době daří, tedy poctivě, s nasazením, obětavostí, ale musíme také přidat dostatek fotbalu. Šance bodovat tam je, musíme hrát naši hru, na ni se soustředit a nepřipouštět si na sebe od nikoho žádné tlaky.