Junioři mají za sebou druhý týden přípravy

8. 7. 2013   |   Redakce
Také junioři FC Hradec Králové jsou v nové sezóně v plném zápřahu. Svoji přípravu začali, pod novým vedením trenérské dvojice Jaroslav Veselý – David Breda, v úterý 25. 6. 2013 a celou ji absolvují v domácích podmínkách. A to většinou dvoufázově.

Juniory čeká soustředění. To započali včera 7. 7. 2013 na jihu Moravy ve Velkých Bílovicích. Zde hned první den sehráli přípravné utkání s nejstarším dorostem Zbrojovky Brno, ve kterém těsně prohráli 1:2. Další zápas čeká svěřence Jaroslava Veselého v pátek 12. 7. ve Slatinicích u Olomouce při návratu ze soustředění se Sigmou Olomouc U19.

A jaké proběhly přes letní pauzu změny v kádru? Jak již bylo napsáno, k týmu přišli noví trenéři Jaroslav Veselý Jaroslav a David Breda, vedoucí týmu se zatím hledá a na postu maséra bude i nadále pokračovat Tomáš Vyšný.

Hráčské odchody: Hock, Sixta, Kopáč, Bodlák, Novák (ten už se vrátil zpět, ale je zraněný) se připravují s A týmem., Furik (ukončené hostování), Novotný je na zkoušce ve Střížkově, Hofman ve Vlašimi

Příchody: Langr Marek., Zezula, Vobejda, Kratochvíl, Jehlička z dorostu, Soukup z Mostu, Mrázek (návrat z hostování Opava)

Testujeme: Kučeru (Chlumec n.C.) střední záložník, Pago (návrat z hostování Olympia HK), Langr Filip (návrat z hostování Olympia), Týfa (návrat z hostování Hlučín)

Co říká na dosavadní přípravu trenér Veselý? „Zatím jsme ve fázi tvorby nového týmu, ve kterém nastalo poměrně hodně změn. Kádr se zatím tvoří, zkoušíme některé nové či staronové tváře. Záležet bude především na tom, v jaké podobě se uzavře kádr "A" mužstva, podle toho se pak utvoří kádr juniorky. Na hodnocení nových či testovaných hráčů je ještě brzy, protože jsme odehráli pouze tři zápasy, kdy se hráči zkoušeli na různých postech. Myslím, že jasněji o tom, kdo v kádru zůstane, bude po návratu ze soustředění.“

FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 5:3 (2:3), 29. 6. 2013

Branky: 3x Harba, Pago, Hofman
Sestava FC Hradec Králové: Zavřel (46. Jehlička) - Soukup, Krčál, Zezula (46. Dvořák J.), Kratochvíl - Vobejda, Harba, Pago (46.) - Malínský M., Langr M., Bláha

Jaroslav Veselý, trenér: „Zápas velké tempo po celých 90. min., přestože šlo o první přípravné utkání. Hrálo se nahoru dolu a oba týmy si vytvořily poměrně dost vyložených příležitostí.
O utkání rozhodla naše lepší produktivita.“

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 1:3 (0:1), 3. 7. 2013

Branka: Krčál
Sestava FC Hradec Králové: Jehlička (46. Zavřel) - Soukup, Krčál, Zezula, Kratochvíl (46. Malínský M.) - Vobejda, Ptáček, Kučera - Doležal, Mrázek (46. Langr M.), Týfa (46. Bláha)

Jaroslav Veselý, trenér: „ První poločas se nám vůbec nedařila přechodová fáze, ve které jsme měli spoustu nevynucených ztrát, tak jsme se velmi těžko dostávali do vápna soupeře.
Soupeř byl důraznější a měl velmi nebezpečný přechod do útoku, kterým trestal naše chyby. My jsme si ve druhém poločase dokázali vytvořit příležitosti, ovšem volili jsme ve vápně soupeře většinou opačné řešení, než bylo třeba.“

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno U19 1:2 (1:0), 7. 7. 2013

Branka: Kratochvíl

Sestava FC Hradec Králové: Zavřel (46. Jehlička) - Doležal, Krčál (46. Langr F.), Zezula, Kratochvíl - Soukup, Ptáček, Kučera (46. Mrázek) - Bláha, Langr M., Týfa

Jaroslav Veselý, trenér: První poločas jsme hráli slušně, dařila se nám kombinační hra, ale opět jsme nevolili optimální řešení v předfinální fázi. S výkonem ve druhém poločase spokojen nejsem vůbec. Musíme se umět poprat s nepříznivými vlivy jako počasí, nabuzený soupeř atd., to mi zejména ve druhém poločase chybělo. Hlavně vůle po výhře.“