HT - Olympic Champions Cup

19. 3. 2018   |   u09
Tento víkend jsme zajížděli na turnaj do sousedního Polska.

V neděli jsme se v nafukovačce ve Wroclawi zúčastnili dalšího turnaje. Hrálo se 4+1, 1x14 min. Ze skupiny postupovali 3 týmy do zlaté skupiny a 3 týmy do stříbrné skupiny. Výsledky ze základní skupiny odehráné se spolupostupujícími se započítávali.

Komentář:

V krásné nafukovačce jsme dnes měli v kvalitně obsazeném turnaji možnost změřit síly s polskými soupeři. První zápas jsme zvládli bez větších obtíží a zvítězili v něm. Druhý zápas bylo drama až do konce, kdy jsme ho ale připustili naší nemohoucností v zakončení. Třetí zápas na turnaji byl z obou stran odehraný ve vysokém tempu a nabídl spoustu krásných fotbalových momentů. Soupeř byl nakonec sice o jeden gól šťastnější, ale jinak kluci zasloužili pochvalu za předvedenou hru. Další zápas jsme naopak totálně prospali. Po prvních dvou minutách jsme prohrávali 0:2 a za celou dobu jsme se nedokázali dostat do tempa a zaslouženě jsme prohráli. Kluci zde působili opařeně a evidentně jsme měli v hlavách ještě těsnou prohru z minulého zápasu. Příště je potřeba se z tohohle poučit a k dalšímu zápasu nastoupit opět s čistým štítem. Poslední zápas ve skupině jsme pak proti domácímu týmu zvládli a postoupili jsme do zlaté skupiny ze druhého místa. Zlatou skupinu jsme začali zápasem s Lechem Poznaň, který nabídl hned několik obratů ve skóre, kdy jsme nejdříve o dva góly prohrávali, pak jsme skóre otočili v nás prospěch, ale na konci jsme po našich dvou hrubých chybách v rozehrávce soupeři darovali vítězství. Z naší strany to byl ale jinak dobrý zápas, jen se pro příště vyvarovat těch hrubek vzadu!! Předposlední zápas jsme na soupeře po předchozím nezdaru vlétli a během pár minut jsme vedli 3:0 a na klucích byla naopak tentokrát vidět touha za každou cenu zvítězit. Soupeř v průběhu zápasu sice snížil, ale my jsme přidali další branky a zaslouženě jsme si došli pro výhru. Poslední zápas byl ještě 4 minuty před koncem 1:1 a šance jsme mohli vidět na obou stranách. Pak jsme ale na dvě minuty vypadli z tempa a soupeř dvěma rychlými góly zápas rozhodl a zaslouženě zvítězil. V průběhu celého turnaje nás opět častokrát zrazovala koncovka. Nemáme problém s tím si šance vytvářet, ale častokrát se potom v zakončení chováme zbrkle a zahazujeme dobré možnosti, které pak soupeř na druhé straně naopak trestá. Na tomhle musíme zapracovat. Celkově nám turnaj ukázal, kde musíme oproti zahraničí přidat a naopak i to, v čem jsme silní my. Kluky bych chtěl pochválit za předvedené výkony v průběhu celého turnaje a rodičům poděkovat za dopravu na turnaj.