Partneři FC Hradec Králové si to rozdali na fotbalovém poli s Mountfieldem HK

Datum: 25.4.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V dalším seriálu vzájemných zápasů partnerů dvou nejpopulárnějších sportů ve městě pod Bílou věží nestačili ti fotbaloví na hokejové. Partneři HC Mountfield tak Votrokům oplatili hokejovou porážku z února letošního roku.
Do utkání lépe vstoupili hosté. Byli častěji na míči, jejich rychlost dělala fotbalovým partnerům problém a „hokejisté“ také dokázali prodat svoji přirozenou tvrdost. Mírná převaha však netrvala dlouho a po čtvrthodině hry se vše vyrovnalo. Vše, až na skóre. To se bohužel poprvé ve prospěch Mountfieldu měnilo v 16. minutě po ideálně kopnutém přímém kopu z hranice vápna. Autor přesně mířené trefy byl Mlejn, 0:1.
Obdržená branka však Votroky nijak do kolen nesrazila. Ba naopak. Od tohoto okamžiku převzali otěže hry do svých rukou a technická, fotbalová vyzrálost slavila úspěch nad agresivní, rychlou hrou. Odměna v podobě gólu na sebe nenechala dlouho čekat. Richard Jukl si ve velkém vápně soupeře poradil s přesilou obránců, šikovně prostrčil míč na volného Koppa a zástupce společnosti SECA Borohrádek mohl slavit, 1:1. Stejný hráč mohl navýšit skóre o pět minut později, ale jeho střela jen těsně minula soupeřovu svatyni.
Na konci poločasu měly oba týmy ještě po jedné velké šanci, ale ani Jiroušek J. na straně hokejistů, ale ani Vacek (SK EKO) na straně Votroků úspěšní nebyli.
Druhý poločas začal lépe pro hosty, kteří se po trefě útočně laděného Jirouška J. dostali do vedení 1:2. Odpověď v podobě vyrovnávacího gólu opět přišla bleskově. Moravec (BK Tour) ideálně uvolnil dobře hrajícího Koppa a ten srovnal skóre na 2:2. Od této chvíle sice byli Votroci lepším týmem a svého soupeře uvěznili na jeho polovině, ale hokejisté disponovali rychlými hráči, hlavně Němcem a Brettem, kteří čím dál častěji unikali do otevřené obrany domácích a výborný Vašata v jejich brance nestačil všem soupeřovým šancím čelit. A tak skóre postupně narostlo až na rozdíl třech branek. To v závěru pouze korigoval Sysel (Votrok, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod) z nařízené penalty, která byla správně nařízena za hraní rukou ve vlastním pokutovém území.
Za zmínku také určitě stojí břevno a další dobré šance Klvani (Porsche HK). Ten svým pohybem a důrazem zaměstnával obranu soupeře po celou dobu hry a pro soupeře byl reálným nebezpečím.
Odveta se tak Mountfieldu povedla na jedničku. Domácí po utkání svému soupeři sportovně pogratulovali k vítězství a nad lahodným mokem z produkce Havlíčkobrodského pivovaru přítomní členové obou klubů již spřádali plány na další souboj na sportovním poli.
Partneři FC Hradec Králové - Partneři HC Mountfield HK 3:6 (1:1)
Partneři FC Hradec Králové: Vašata – Vedlich, Kuhn, Jukl, Beránek, Řehounek, Kváš, Klvaňa, Sysel, Vacek, Švásta, Bureš, Moravec, Kopp, Hochmann, Janeček, Vlasák
Partneři HC Mountfield HK: Jiroušek J., Havlíček, Schejbal, Jiroušek P., David, Hosták, Brett, Linhart, Mlejn, Němec, Muharem, Nešpor, Zoubek, Dvořák
Rozhodčí: Mudruňka
Branky: Kopp 2x, Sysel (PK) – Brett 2x, Němec 2x, Mlejn, Jiroušek J., hráno bez ŽK, počet diváků 30