Tomáš Jirsák
Jiří Funda
Jakub Šípek

Ještě před úvodním hvizdem nastala smolná chvilka pro obránce Martina Noska, který se na předzápasovém tréninku nešťastně zranil. Tudíž neplánovaně se do základu podívala nová posila Jiří Funda, na stopera se pak postavil Marek Plašil.

Votroci byli od prvních minut dle očekávání aktivnějším týmem a snažili se o postupné útoky. Nicméně kombinační hru výrazně komplikoval těžký a podmáčený terén. První velká šance na první branku přišla ve 27. minutě a byl u toho velmi aktivní Filip Zorvan. Jeho samostatný únik zakončil nahrávkou na zcela volného Ladislava Martana, který bohužel v ideální pozici mířil vysoko nad.

O pár minut později se v jednom ze soubojů nepříjemně zranil nováček Funda a musel nuceně střídat. Jeho premiéra v dresu Votroků tak trvala pouhých 31. minut. Hradec se však rozhodit nenechal a měl další slibné příležitosti. Jako například Honza Pázler, jenž pálil pohotově z otočky. Hradecký kanonýr ovšem mířil jen do připraveného brankáře Michala Tomy.

Studená sprcha pro svěřence kouče Karla Havlíčka přišla ve 40. minutě, kdy chyboval při rozehrávce brankář Radim Ottmar. Kulatý nesmysl se odrazil na kopačky Zbyňka Musiola, který měl snadnou práci a poslal Táborsko do vedení, 0:1. Odpovědět se snažil Filip Zorvan, jehož střelu zblokovala hostující obrana. Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velkým náporem Votroků, který gradoval po centru Ladislava Martana. Míč se snesl k nohám Petra Schwarze, ale ten zakončit nedokázal. Ani následný závar, kdy dorážel Vlkanova a také Zorvan, tíženou brankou neskončil. Hradečtí se ale nakonec přeci jen dočkali.

V 60. minutě dostal Vlkanova ideální pas do úniku, ve vápně ho sice dostihl jeden z hostujících obránců, ale Adam nahrál pod vápno, kde čekal připravený Petr Schwarz. Jeho povedená rána do levého rohu branky znamenala vyrovnání, 1:1. Po vstřelené brance začali Votroci jasně dominovat. K vidění byly krásné útočné akce lahodící oku diváka. Nejprve vyslal prudkou jedovku Pázler, poté střílel také Petr Schwarz. Táborsko odolávalo v této části hry drtivému tlaku.

V 69. minutě další velká možnost pro Vlkanovu, kterého bravurně vychytal hostující Toma. Hned vzápětí měl dobrou šanci i Zorvan, ale ani to brankou neskončilo. O pár minut později utekl po pravém křídle Martan a jeho přesný centr si málem do vlastní branky srazil Navrátil. Brankář Toma bleskurychle schoval míč do své náruče.

Hosté se osmělili po možnosti Proška, který se zcela nečekaně zjevil před Ottmarem. Naštěstí se z toho nic velkého neurodilo. V samotném závěru se již na kopačky fotbalistů Hradce Králové vkradla nervozita a Táborsko se úspěšně bránilo. Ale přeci jen se v nastavení naskytla ještě jedna 100% příležitost. Milan Černý našel na malém vápně Honzu Pázler, kterého neskutečně vychytal gólman Toma. I díky jeho výkonu si hráči Táborska odváží jeden bod.

FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)
Branky: 60. Schwarz - 40. Musiol. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kubec. Počet diváků: 1222.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Funda (31. Shejbal), Bederka, Plašil, Černý – Schwarz, Jirsák – Vlkanova, Zorvan (73. Šípek), Martan – Pázler.
FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Zavadil, Nešický (89. Kopřiva), Kučera, Souček, Prošek, Musiol, Klusák, Mysliveček (55. Blecha), Mršič.

31.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - Gunny
Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do nového ročníku Fortuna národní smolnou domácí remízou 1:1 s Táborskem. Krátce po závěrečném hvizdu nám poskytl své postřehy k zápasu pravý záložník Votroků Ladislav Martan, který měl v pátečním duelu také několik slibných možností na vstřelení branky.
Ladislav Martan: Moje neproměněná šance mě strašně mrzí

30.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votroci vstoupili do Fortuna národní ligy remízou 1:1 s celkem FC MAS Táborsko. I přes velké množství šancí se střelecky dokázal prosadit pouze Petr Schwarz, který se trefil opravdu znamenitě. Za hosty zařídil vedoucí branku Musiol, jenž využil zaváhání brankáře Radima Ottmara. Celý sestřih najdete níže:
Podívejte se na sestřih pátečního duelu s Táborskem

29.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Páteční utkání s FC MAS Táborskem hodnotil za domácí mužstvo kouč Karel Havlíček a za hosty trenér Roman Nádvorník. V kompletním záznamu se například dozvíte, jak to vypadá se zraněným Martinem Noskem a také Jirkou Fundou, který musel nuceně ve 31. minutě střídat. Více v kompletním záznamu:
Tisková konference po utkání s FC MAS Táborskem

28.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Ještě před úvodním hvizdem nastala smolná chvilka pro obránce Martina Noska, který se na předzápasovém tréninku nešťastně zranil. Tudíž neplánovaně se do základu podívala nová posila Jiří Funda, na stopera se pak postavil Marek Plašil. Votroci byli od prvních minut dle očekávání aktivnějším týmem a snažili se o postupné útoky. Nicméně kombinační hru výrazně komplikoval těžký a podmáčený terén. První velká šance na první branku přišla ve 27. minutě a byl u toho velmi aktivní Filip Zorvan. Jeho samostatný únik zakončil nahrávkou na zcela volného Ladislava Martana, který bohužel v ideální pozici mířil vysoko nad.
Hradečtí litují nevyužitých šancí. Na úvod přišla s Táborskem remíza

27.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Letní příprava je již minulostí. Nyní čeká na fotbalisty Hradce Králové nová sezona 2017/2018 a také první ostrá zkouška. V úvodním kole Fortuna národní ligy se utkají s nevyzpytatelným FC MAS Táborskem, které prošlo velkou obměnou. Pojďte podpořit Hradec hned na začátku sezony, přijďte v pátek fandt na Malšovický stadion!