Datum utkání: 22.4.2017 17:00
Počet diváků: 1783

FC Slovan Liberec 1 FC Slovan Liberec
:

Sobotní aprílové odpoledne přivedlo na stadion pod Lízátky severočeský tým z města pod Ještědem, liberecký FC Slovan. Náš soupeř se díky domácí výhře z minulého kola v poměru 3:1 nad „vojáky“ z Julisky posunul tabulkou do klidnějších vod. Naopak pro Votroky jsou nyní všechny zápasy jakýmsi play-off a potřeba bodů je pro ně více než akutní.

Úvodní pasáž hry patřila hostujícímu celku, který působil klidnějším dojmem. Votrokům chyběla přesnost při rozehrávce, ale pozornou obranou nedovolili Liberci vypracování žádné příležitosti. A tak prvním, kdo vyzkoušel pozornost soupeřova gólmana, byl Tomáš Malinský, jehož umístěnou střelu zpoza vápna v 16.minutě Dúbravka kryl.

Těžkou situaci musel řešit na konci dvaadvacáté minuty Radim Ottmar, když ve skrumáži dokázal bravurně vykrýt dorážku jednoho z libereckých hráčů u své levé tyče. Na druhé straně neuspěl proti Dúbravkovi Jiří Janoušek, který si  naběhl po levé straně a z úhlu zakončoval. Brankář Liberce ovšem jeho pokus vyrazil a k dorážce se nikdo v bílém nedostal.

V dalších minutách vládla na hřišti urputná snaha, doprovázená nepřesnostmi na obou stranách. Černý okamžik pro náš tým přišel v závěrečných vteřinách první půle. Do vápna se vřítil Baroš, posunul si míč (rukou ?) do běhu, v souboji s Hůlkou upadl a hlavní rozhodčí na pokyn pomezního ukázal na značku pokutového kopu! Kerbr poslal míč na opačnou stranu, než směřoval Ottmar a tak se těsně před poločasovým hvizdem hosté ujali vedení, 0:1. Šlo o třetí zápas v řadě, kdy Votroci čelili penaltě…

Začátek druhé poloviny zápasu přinesl hned v úvodu obrovskou šanci hostujícího Vůcha, který po podklouznutí Marka Krátkého postupoval sám proti naší brance, mířil však naštěstí nepřesně. Votroci odpověděli povedeným centrem Martana, Malinský ale na jeho míč těsně nedoskočil. A byl to opět Malinský, kdo se v 60.minutě protáhl svým důrazem do vápna, jeho přízemní přihrávku však obrana Severočechů srazila na rohový kop, který obrana Liberce bez problémů ubránila. A hned po chvíli poslal Trubač ve vápně kolmicí na zteč Pázlera, Honza místo střely však volil přihrávku a tu opět hosté srazili do bezpečí.

Velké emoce přinesla minuta 64., kdy dostali červenou kartu současně Malinský a Ševčík. Oba týmy tak šly do deseti. Hradečtí se neustále snažili posílat míče směrem na Dúbravku, ale když už se podařilo vypracovat pozici ke střele, komplikovali si vše dalšími příhrami a brankář hostí tak své umění ukazovat nemusel. V klidu mohl zůstat i v 76.minutě, kdy se ve vápně parádně uvolnilTrubač, ale jeho centr obrana libereckých odvrátila. Hrálo se nahoru-dolů, hostující hráči spoléhali na brejky, Hradec útočil. Další šanci měl po centru Libor Žondra, tísněn však poslal míč vedle branky Liberce.

Velkou možnost přinesla domácímu celku 86.minuta, kdy poslal výborný centr na zadní tyč Libor Žondra, před nabíhajícím Honzou Mudrou však obránci soupeře míč stačili ukopnout do autu. Ve zbývajících minutách Liberec již našim borcům nic zásadního nedovolil, i když v nastaveném čase útočil i Radim Ottmar.

Druhý poločas přinesl výrazně lepší podívanou než úvodních čtyřicet pět minut. Votroci se probrali, nasazením, bojovností a vůlí dokázali soupeře v poli přehrát, ale ani v tomto domácím utkání nedokázali vstřelit branku. Nevyužili tedy možnosti vzdálit se svým pronásledovatelům a získat trochu klidu před dalším existenčním utkáním, které nás čeká v neděli v Karviné.

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec   0:1   (0:1)
branka:  45.Kerbr, rozhodčí: Příhoda – Peřina, Hájek, ŽK:  17.Hůlka, 86.Krátký - 59.Ševčík, 61.Vůch, ČK: 64.Malinský – 64.Ševčík

Sestavy
: FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Trubač, Janoušek (80.Schwarz) – Malinský,  M. Černý, Martan (73.Žondra) –  P. Černý © (56.Pázler)
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Souček – Ekpai (46.Voltr), Ševčík, Breite, Vůch (89.Kouřil) – Baroš © (83.Graiciar)

25.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci sobotního utkání s Libercem jsme navštívili hráče, který se do historie hradecké, ale také celé české kopané, zapsal neopakovatelným gólem, tzv. škorpionem. Ten vstřelil právě v souboji s týmem zpod Ještědu a za půl roku tomu bude přesně patnáct let. David Zoubek i dnes fandí Votrokům a víkend co víkend jim drží palce. Jak na okamžik okolo pozoruhodné branky vzpomíná, co dnes dělá a jak mu zůstalo v srdci město pod Bílou věží?
David Zoubek: Hradec Králové je pro mě srdeční záležitost

24.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Domácí utkání se Slovanem Liberec nedopadlo pro Votroky dobře. V utkání, které mělo být možná i zlomové, neobstáli a hosté si po devadesáti minutách odvezli z Hradce Králové všechny body za výhru 1:0, když se v poslední minutě prvního poločasu prosadil z penalty Milan Kerbr. Té předcházel souboj domácího Lukáše Hůlky s Milanem Barošem. Jak viděl celý zápas a inkriminovaný okamžik hradecký stoper?
Lukáš Hůlka: Prohra s Libercem? To je pro nás ohromná ztráta!

22.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V důležitém utkání se Slovanem Liberec vyšli Votroci střelecky i bodově naprázdno. Jak hodnotil utkání trenér Milan Frimmel, jak viděl penaltový zákrok na Milana Baroše, či vyloučení Tomáše Malinského? To se dozvíte v záznamu tiskové konference.
Pozápasová tisková konference - Milan Frimmel

22.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, gunny
Liberecký Slovan si odvezl všechny body

21.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Tento víkend v boji o záchranu hodně napoví. Pod lízátka míří jedenáctý tým tabulky Slovan Liberec a po třech týdnech půjde opět o soupeře ze sousedství tabulky. Důležité utkání má výkop přesně v 17.00 hodin.
V sobotu odpoledne Votroci hostí Slovan Liberec!

20.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, Gunny
Po krátké pauze si nyní opět můžete zahrát s námi TIPOVAČKU VOTROKŮ. Je před námi první ze zápasů, které lze směle označit za zápasy „play-off“. Jako první soupeř se nám na domácím trávníku postaví překvapivě o záchranu bojující Slovan Liberec. Oba soupeři budou z tohoto utkání jistě chtít získat plný bodový zisk. Dá se očekávat zápas plný bojovnosti. Z těchto předpokladů vychází i naše tipovací otázky.
 TIPOVAČKA VOTROKŮ, tentokrát na utkání se Slovanem Liberec

20.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fotbalová liga pomalu, ale jistě míří do cílové rovinky. Před účastníky je v e.Pojisteni.cz lize posledních šest kol. Votroky v nich čekají dva venkovní zápasy a hned čtyři v domácím prostředí. První z nich je na pořadu nyní v sobotu 22. dubna od 17.00 hodin, kdy pod lízátka dorazí Slovan Liberec. Jak zápas vidí asistent trenéra Bohuslav Pilný? „Když ho zvládneme, na Liberec se dotáhneme a bude vše i nadále otevřené.“